Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Tegretol

Tegretol
26.06.2024
Przeczytasz w 5 min

Kiedy stosować Tegretol CR 200 - tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu?

• Padaczka:
- ataki częściowe skomplikowane lub proste.
- ataki uogólnione toniczno-kloniczne. Różnorodne rodzaje ataków.
Tegretol/Tegretol CR 200/Tegretol CR 400 można stosować zarówno jako terapię jednoosobową, jak i w połączeniu z innymi lekami.
Tegretol/Tegretol CR 200/Tegretol CR 400 zazwyczaj nie działa w przypadku ataków nieświadomości (petit mal) oraz ataków mioklonicznych (patrz punkt 4.4).
• Zespół maniakalny oraz zapobieganie nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej (psychozy maniakalno-depresyjnej).
• Alkoholowy zespół abstynencyjny.
• Idiopatyczny nerwoból nerwu trójdzielnego oraz nerwoból nerwu trójdzielnego w przebiegu stwardnienia rozsianego (zarówno postaci typowe jak i nietypowe). Idiopatyczny nerwoból nerwu językowo-gardłowego.

Kiedy nie stosować preparatu Tegretol CR 200 - tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu?

Nadwrażliwość na karbamazepinę, jakiekolwiek składniki preparatu lub leki o podobnej strukturze (np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), blok przedsionkowo-komorowy, upośledzenie czynności szpiku kostnego w historii, porfiria wątrobowa w historii, stosowanie inhibitorów MAO jednocześnie lub w ciągu ostatnich 14 dni.

Dawkowanie preparatu Tegretol CR 200 - tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu

Stosować doustnie niezależnie od posiłków. Tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu można przecinać na pół i należy je przyjmować dwa razy dziennie. Zawiesinę doustną należy zacząć od niskich dawek, które stopniowo zwiększa się, aby uniknąć działań niepożądanych. W przypadku zmiany z tabletek CR na zawiesinę doustną należy podać tę samą dzienną dawkę w mniejszych dawkach, ale częściej.