Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

ParoGen

Zamów konsultację
Wypełnij formularz i uzyskaj receptę w 5 minut.
Lek:  ParoGen
Cena konsultacji:  59,00 zł

Ilość opakowań
Tabletek w opakowaniu

Najnowsze wpisy

Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Refluks

19.06.2024
Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Neurovit Cena

19.06.2024
Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Zatrucie Jadem Kiełbasianym

16.06.2024
ParoGen
25.01.2024
Przeczytasz w 7 min

ParoGen co to jest

ParoGen, znany również jako Parogen, jest lekiem przeciwdepresyjnym z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jest stosowany w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych, w tym ciężkich epizodów depresji, fobii społecznych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, uogólnionego zaburzenia lękowego, zaburzeń stresowych pourazowych oraz agorafobii. Lek ten jest dostępny na receptę i może powodować różne skutki uboczne. Jego stosowanie wymaga ostrożności i ścisłego nadzoru medycznego.

ROZPOCZNIJ KONSULTACJĘ

Dawkowanie preparatu

Dawkowanie preparatu ParoGen (Parogen) powinno być ściśle dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta i zaleceń lekarza prowadzącego. Z uwagi na możliwe różnice w odpowiedzi na leczenie oraz ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, istotne jest, aby przestrzegać dokładnych instrukcji dotyczących dawkowania podanych przez lekarza lub zawartych w ulotce dołączonej do leku. Dla uzyskania szczegółowych informacji na temat dawkowania, wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą.

Możliwe skutki uboczne

Możliwe skutki uboczne stosowania ParoGen (Parogen) obejmują nudności, zaburzenia seksualne, senność lub bezsenność, pobudzenie, zaburzenia apetytu, zwiększenie stężenia cholesterolu, zaburzenia snu, zawroty i bóle głowy, zaburzenia koncentracji, biegunkę, wymioty, osłabienie, zwiększenie masy ciała, a także rzadsze skutki jak krwawienia, splątanie, rozszerzenie źrenic, omamy, wahania ciśnienia, wysypka, zatrzymanie lub nietrzymanie moczu. Bardzo rzadkie skutki to lęki, depersonalizacja, napady paniki, bradykardia, zespół niespokojnych nóg, hiperprolaktynemia, małopłytkowość, reakcje alergiczne, zespół serotoninowy, krwawienia z przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności wątroby, ciężkie reakcje skórne.

Interakcje z alkoholem

Interakcja ParoGen (Parogen) z alkoholem jest niezalecana. Spożywanie alkoholu podczas leczenia paroksetyną, składnikiem aktywnym ParoGen, może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, w tym nasilenie skutków ubocznych leku. Alkohol może również negatywnie wpływać na efektywność leczenia depresji i innych zaburzeń psychicznych. Dlatego zaleca się unikanie alkoholu podczas terapii tym lekiem.

ParoGen w ciąży

Stosowanie ParoGen (Parogen) w ciąży powinno być rozważone bardzo ostrożnie. Lekarz powinien ocenić ryzyko i korzyści stosowania tego leku u kobiet w ciąży. Istnieje możliwość, że paroksetyna może mieć wpływ na rozwijający się płód, dlatego decyzja o jej stosowaniu w czasie ciąży powinna być podjęta po dokładnej konsultacji z lekarzem prowadzącym. Nie jest zalecane stosowanie ParoGen przez kobiety w ciąży bez ścisłej kontroli medycznej.

ParoGen a karmienie piersią

Stosowanie ParoGen (Parogen) podczas karmienia piersią jest kwestią, którą należy szczegółowo omówić z lekarzem. Paroksetyna, składnik aktywny tego leku, może przenikać do mleka matki i potencjalnie wpływać na karmione dziecko. Decyzja o stosowaniu ParoGen podczas laktacji powinna uwzględniać potencjalne ryzyko dla dziecka oraz korzyści terapeutyczne dla matki. Zaleca się dokładne rozważenie wszystkich opcji i skonsultowanie się z lekarzem w celu podjęcia bezpiecznej i informowanej decyzji.