Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Victoza

Victoza

Jaki jest skład Victoza, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku Victoza jest liraglutyd zaliczany do grupy związków inkretynowych, hormonów wytwarzanych w komórkach jelit, które wspomagają produkcję insuliny przez komórki beta wysp Langerhansa w trzustce. 1 ml roztworu przeznaczonego do wstrzykiwania zawiera 6 mg liraglutydu. 1 wstrzykiwacz o pojemności 3 ml zawiera 18 mg liraglutydu.

Pozostałe składniki leku Victoza to: disodu fosforan dwuwodny, glikol propylenowy, fenol oraz woda do wstrzykiwania.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: Liraglutyd.
Dawkowanie preparatu Victoza – jak stosować ten lek?
Lek Victoza jest przeznaczony do stosowania podskórnego. Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami wydanymi przez lekarza. Zazwyczaj dawka początkowa wynosi 0,6 mg jeden raz dziennie, przez przynajmniej siedem dni. W razie konieczności lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 1,8 mg na dobę, o ile nie zostanie uzyskana odpowiednia kontrola stężenia cukru we krwi po zastosowaniu dawki wynoszącej 1,2 mg. Ustalonej przez lekarza ilości nie należy zmieniać samodzielnie.

Lek Victoza należy podawać poprzez wstrzyknięcie pod skórę. Nie należy podawać go do mięśni oraz żył. Najlepsze miejsca do wstrzyknięcia roztworu to ramię, brzuch lub przednia część ud. Środek przeciwcukrzycowy może być aplikowany samodzielnie o dowolnej porze dnia, bez względu na przyjmowane pokarmy. Szczegółowa instrukcja stosowania leku znajduje się na odwrocie ulotki. Przed pierwszym wstrzyknięciem lekarz lub pielęgniarka powinni poinstruować, w jaki sposób należy go prawidłowo podawać.

 
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W przypadku nieumyślnego przyjęcia większej niż zalecana dawka leku Victoza należy bezzwłocznie skontaktować się z najbliższym punktem medycznym, ponieważ pacjent może wymagać natychmiastowego leczenia. Objawy, które mogą wystąpić na skutek przedawkowania to: biegunka, wymioty oraz nudności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Victoza – czy mogę spożywać alkohol?
Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Victoza w okresie ciąży i karmienia piersią?
W sytuacji, gdy pacjentka przypuszcza, że mogła zajść w ciążę lub planuje potomstwo w najbliższym czasie, powinna ten fakt zgłosić lekarzowi. Lek Victoza nie jest przeznaczony do stosowania w okresie ciąży, ponieważ nie wiadomo, czy środek nie ma szkodliwego oddziaływania na rozwijający się w łonie matki płód.

Nie ma informacji, czy środek przeciwcukrzycowy Victoza przenika do pokarmu matki, dlatego odradza się jego podawanie w okresie karmienia piersią.

Zamów konsultację
Wypełnij formularz i uzyskaj receptę w 5 minut.
Lek:  Victoza
Cena konsultacji:  59,00 zł

Ilość opakowań
Tabletek w opakowaniu