Co zawiera i jak działa Cutivate - krem?
Leczenie schorzeń skórnych reagujących na terapię kortykosteroidami u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1 roku życia obejmuje różne choroby skóry, takie jak wyprysk atopowy, wyprysk pieniążkowy, alergiczny wyprysk kontaktowy, świerzbiączka guzkowa, świerzbiączka ograniczona, łuszczyca, liszaj płaski, toczeń rumieniowaty (postać skórna), łojotokowe zapalenie skóry oraz odczyny po ukąszeniach owadów.
Leczenie jest stosowane miejscowo na skórę 1-2 razy dziennie do uzyskania poprawy przez maksymalnie 4 tygodnie, po czym należy stopniowo zmniejszyć częstotliwość aplikacji lub zastosować preparat o mniejszej sile działania. W przypadku braku odpowiedzi na terapię, należy przeanalizować diagnozę. Należy pamiętać, że nagłe przerwanie leczenia może spowodować efekt z odbicia.
Preparat w postaci maści jest zalecany do suchych, liszajowatych i łuszczących się zmian skórnych, natomiast krem jest odpowiedni do wilgotnych i sączących się zmian skórnych.
Kiedy nie stosować preparatu Cutivate - krem?
Nadwrażliwość na którekolwiek składniki preparatu, wirusowe infekcje skóry (takie jak opryszczka, ospa wietrzna), trądzik różowaty, trądzik pospolity, stan zapalny skóry w okolicy ust, swędzenie okolic odbytu i narządów płciowych, infekcje skóry grzybicze lub bakteryjne, swędzenie bez objawów zapalnych, schorzenia skórne u dzieci w pierwszym roku życia (w tym te występujące z objawami zapalenia skóry i wysypką pieluszkową).