Co zawiera i jak działa Acidum Folicum Richter - tabletki?
Profilaktyka i terapia niedoborów kwasu foliowego w przypadku przewlekłego niedożywienia, nadużywania alkoholu, długotrwałych dializ, przyjmowania niektórych leków oraz stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych.
Dorośli powinni przyjmować zazwyczaj od 10 do 45 mg dziennie, a w celu uzupełnienia rezerw tkankowych od 10 do 20 mg dziennie.
Przewlekłe choroby związane z hemolizą krwi u dorosłych wymagają przyjmowania 5 mg dziennie lub 5 mg tygodniowo, w zależności od diety i nasilenia hemolizy.
W przypadku niedokrwistości megaloblastycznej dorośli powinni przyjmować od 10 do 20 mg dziennie przez 14 do 21 dni, a następnie zmniejszyć dawkę do 10 mg dziennie.
Kiedy stosować Acidum Folicum Richter - tabletki?
Profilaktyka i terapia niedoboru kwasu foliowego w organizmie w różnych stanach i chorobach, takich jak: choroby związane z hemolizą krwi, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, zimnica, niedokrwistość megaloblastyczna, przewlekłe niedożywienie, alkoholizm, pacjenci leczeni dializą oraz osoby przyjmujące określone leki. Kobiety stosujące doustne środki antykoncepcyjne również powinny zadbać o dostateczne spożycie kwasu foliowego.
Kiedy nie stosować preparatu Acidum Folicum Richter - tabletki?
Niezwykle ważne jest, aby unikać stosowania tego preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik lub w przypadku chorób nowotworowych.
Dawkowanie preparatu Acidum Folicum Richter - tabletki
Metoda zastosowania leku w przypadku braku możliwości podania doustnego. Określenie czasu trwania terapii oparte jest na reakcji pacjenta oraz wynikach testów laboratoryjnych. Dawkowanie powyżej 15 mg/d należy podzielić na 2-3 części. W przypadku dzieci zalecana dawka to zazwyczaj od 5 do 15 mg/d, zależnie od wskazań medycznych.