Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Spedra

Spedra

Spedra
 
Lek Spedra zawiera substancję czynną awanafil. Należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek jest przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli wzwodu (zwanymi także impotencją). Jest to stan, w którym występują trudności w uzyskaniu lub utrzymaniu erekcji wystarczającej do odbycia zadowalającego stosunku płciowego.

Lek działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych w prąciu. Powoduje to zwiększenie napływu krwi do prącia, co pomaga uzyskać erekcję i odpowiednią sztywność prącia w stanie podniecenia seksualnego. Spedra nie leczy zaburzeń erekcji.

Należy zaznaczyć, że lek działa wyłącznie u osób pobudzonych seksualnie. Konieczne jest pobudzenie seksualne — takie jak podczas stosunku, gdy nie zastosowano leku wspomagającego erekcję.

Spedra nie pomoże osobom, które nie mają zaburzeń erekcji. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet.

PRZEJDŹ DO APTEKI

Jaki jest skład Spedra, jakie substancje zawiera?
Dawkowanie preparatu Spedra - jak stosować ten lek?
Przedawkowanie - zastosowanie zbyt dużej dawki
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Spedra - czy mogę spożywać alkohol?
Czy można stosować Spedra w okresie ciąży i karmienia piersią?
Ulotka leku - do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) - dokumentacja dle lekarzy i farmaceutów
Podobne leki - zamiennik wg substancji czynnej
Dostepność Spedra - znajdź w najbliższej aptece
Opinie o leku - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)
Jaki jest skład Spedra, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest awanafil.

Każda tabletka zawiera 50 mg, 100 mg, 200 mg awanafilu.

Pozostałe składniki to mannitol, kwas fumarowy, hydroksypropyloceluloza, niskopodstawiona hydroksypropyloceluloza, wapnia węglan, magnezu stearynian i żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: Awanafil.
Dawkowanie preparatu Spedra – jak stosować ten lek?
Zalecana dawka to tabletka 100 mg przyjmowana w razie potrzeby. Lek Spedra nie powinien być przyjmowany częściej niż raz na dobę. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz może zdecydować o zmianie dawki tego leku na inną. Skorygowanie dawki może być również konieczne w przypadku stosowania leku jednocześnie z niektórymi innymi lekami. Jeśli pacjent przyjmuje lek taki jak erytromycyna, amprenawir, aprepitant, diltiazem, flukonazol, fosamprenawir lub werapamil („umiarkowane inhibitory CYP3A4”), zalecana dawka leku to 1 tabletka 100 mg, z zachowaniem co najmniej dwóch dni odstępu pomiędzy przyjęciem poszczególnych dawek.

Lek Spedra należy przyjąć około 30 minut przed stosunkiem płciowym. Należy pamiętać, że Spedra ułatwi osiągnięcie erekcji tylko osobom pobudzonym seksualnie.

Lek Spedra można przyjmować niezależnie od posiłku. Jeśli zostanie przyjęty podczas posiłku, może zacząć działać później.

 
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza. Możliwe jest wystąpienie większej liczby działań niepożądanych i mogą one być silniejsze niż zazwyczaj.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku , należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Spedra – czy mogę spożywać alkohol?
Sok grejpfrutowy może spowodować zwiększenie narażenia na lek i należy powstrzymać się od jego spożycia w okresie 24 godzin przed przyjęciem leku.

Picie alkoholu podczas przyjmowania leku może spowodować przyspieszenie czynności serca i obniżenie ciśnienia krwi. Pacjent może mieć zawroty głowy (szczególnie w pozycji stojacej), ból głowy lub odczuwać bicie serca w klatce piersiowej (kołatanie serca). Picie alkoholu może również niekorzystnie wpływać na możliwość uzyskania erekcji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Spedra w okresie ciąży i karmienia piersią?
Lek przeznaczony dla dorosłych mężczyzn.

Zamów konsultację
Wypełnij formularz i uzyskaj receptę w 5 minut.
Lek:  Spedra
Cena konsultacji:  59,00 zł

Ilość opakowań
Tabletek w opakowaniu