Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

InnovitumB

InnovitumB

INNOVITUM B KROPLE

 

Wskazania:
Krople Innovitum B to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci zawiesiny w oleju MCT, który zawiera witaminy działające wspomagająco na procesy krwiotwórcze. Przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w niedokrwistości z niedoboru żelaza u noworodków, niemowląt i dzieci.


Właściwości:
Innovitum B Krople stanowi innowacyjne połączenie trzech witamin krwiotwórczych – B6, B9 i B12. Witamina B6 jest konieczna do powstania hemoglobiny. Jest bowiem odpowiedzialna m.in. za aktywowanie enzymu włączającego żelazo do hemu. Jej niedobór może wywoływać rozwój niedokrwistości syderoblastycznej. Witamina B9, kwas foliowy, uczestniczy w procesach krwiotwórczych i podziałach komórkowych. Jej niedobór może prowadzić do rozwoju niedokrwistości megaloblastycznej. Natomiast witamina B12 wykazuje działanie regulacyjne na produkcję i dojrzewanie czerwonych krwinek. Jej niedobór może skutkować rozwojem niedokrwistości megaloblastycznej. Krople zawierają w swym składzie aktywną formę folianu 5-MTHF, łatwo przyswajalną nawet dla osób, które nie metabolizują kwasu foliowego. Badania naukowe stanowią dowód, że uzasadnione jest stosowanie biologicznie aktywnej formy folianu (5-MTHF) zamiast syntetycznego kwasu foliowego. Szybciej i łatwiej się ona wchłania, gdyż nie wymaga przemian metabolicznych. Co ważne, krople Innovitum B pozwalają na precyzyjne i łatwe dawkowanie.


Skład:
olej MCT (średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe), substancja wypełniająca – mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), kwas foliowy B9 (L-metylofolian wapnia), witamina B12 (cyjanokobalamina)


1 kropla zawiera:
B6 – 150 µg
B9 – 50 µg
B12 – 0,3 µg


Wartość odżywcza w 100 ml:
Wartość energetyczna - 3750 kJ/917 kcal
Tłuszcz - 100 g, w tym:
- kwasy tłuszczowe nasycone - 100 g
- kwasy tłuszczowe jednonienasycone - 0 g
- kwasy tłuszczowe wielonienasycone - 0 g
Węglowodany <0,5 g, w tym:
- cukry - 0 g
Błonnik - 0 g
Białko <0,5 g
Sól - 0,11 g
Witamina B6 - 612 mg
Kwas foliowy (B9) - 204000 µg
Witamina B12 - 1200 µg.


Stosowanie:
Dawkowanie i okres stosowania Innovitum B zależą od stanu klinicznego pacjenta, od jego zapotrzebowania na witaminy i powinny odbywać się według zaleceń lekarza i pod jego nadzorem.
W przypadku profilaktyki niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii) u niemowląt przedwcześnie urodzonych zaleca się podawanie 1 kropli zawiesiny na 1 kg masy ciała pacjenta/dobę.
Przed spożyciem, by uzyskać jednorodną zawiesinę, dobrze wymieszaj. W tym celu energicznie wstrząśnij buteleczką.
Odmierzoną porcję podaj bezpośrednio do jamy ustnej lub rozpuść w zimnym lub ciepłym płynie (np. woda, mleko, sok owocowy) lub innym półpłynnym pokarmie o temperaturze maksymalnie 25° C.

 


Ważne informacje:
Preparat należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze nie przekraczającej 25°C.
Nie należy narażać produktu na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych.
Spożyć w ciągu 30 dni od otwarcia.


Opakowanie:
4 ml

Zamów konsultację
Wypełnij formularz i uzyskaj receptę w 5 minut.
Lek:  InnovitumB
Cena konsultacji:  59,00 zł

Ilość opakowań
Tabletek w opakowaniu