Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Slinda

Slinda


Lek Slinda, tak jak inne hormonalne środki antykoncepcyjne, nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) ani innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Slinda pacjentka powinna omówić to z lekarzem:

jeśli u pacjentki występowała kiedykolwiek w przeszłości zakrzepica (tworzenie się zakrzepów krwi w naczyniach krwionośnych);
jeśli pacjentka ma raka wątroby, żółtaczkę (zażółcenie skóry) lub chorobę wątroby i czynność wątroby jest nieprawidłowa;
jeśli u pacjentki stwierdzono kiedykolwiek w przeszłości raka piersi;
jeśli u pacjentki występuje lub kiedykolwiek wystąpiła ostuda (złotobrązowe plamy barwnikowe, zwłaszcza na twarzy); w takim wypadku należy unikać bezpośredniego wystawienia skóry na promienie słoneczne lub promieniowanie ultrafioletowe podczas stosowania leku Slinda;
jeśli pacjentka ma cukrzycę;
jeśli pacjentka ma wysokie ciśnienie tętnicze krwi;
jeśli u pacjentki występują zaburzenia czynności nerek. W takim wypadku lekarz może zalecić kontrolowanie stężenia potasu w surowicy w czasie pierwszego cyklu stosowania leku.

Jeśli którykolwiek z wymienionych stanów pogorszy się lub wystąpi po raz pierwszy podczas stosowania leku Slinda, należy skontaktować się lekarzem. Lekarz zdecyduje, czy należy przerwać stosowanie leku Slinda i może zalecić stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcyjnej.

Rak piersi
Należy systematycznie badać piersi i należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w razie wyczucia jakiegokolwiek guzka w piersiach.

Rak piersi występuje nieco częściej u kobiet stosujących złożone leki antykoncepcyjne, niż u kobiet w tym samym wieku, które ich nie stosują. W przypadku zaprzestania stosowania złożonych środków antykoncepcyjnych, ryzyko zmniejsza się, tak że 10 lat po zaprzestaniu przyjmowania leku ryzyko jest takie samo jak w przypadku kobiet, które nigdy nie stosowały złożonych leków antykoncepcyjnych.

Rak piersi rzadko występuje u kobiet przed 40. rokiem życia. Wydaje się, że w przypadku kobiet stosujących złożone środki antykoncepcyjne wykryty rak piersi jest zwykle mniej zaawansowany niż u kobiet, które nie stosowały złożonych środków antykoncepcyjnych. Nie wiadomo, czy ta różnica spowodowana jest stosowaniem złożonych środków antykoncepcyjnych. Przyczyną może być wcześniejsze rozpoznanie raka piersi, ponieważ kobiety stosujące środki antykoncepcyjne były częściej badane.

Uważa się, że ryzyko wystąpienia raka piersi u kobiet stosujących tabletki zawierające tylko progestagen, takie jak lek Slinda, jest podobne do ryzyka występującego u kobiet stosujących tabletki złożone, lecz dostępne dane nie są rozstrzygające.

Zakrzepica (tworzenie się zakrzepów krwi w naczyniach krwionośnych)
Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza w przypadku zaobserwowania możliwych objawów zakrzepicy (patrz także „Systematyczne badania kontrolne”).

Zakrzepica to tworzenie się zakrzepów krwi, które mogą zablokować naczynie krwionośne. Zakrzepica niekiedy występuje w żyłach głębokich nóg (zakrzepica żył głębokich). Jeśli zakrzep

 

Zakrzepica i inne ryzyka przy stosowaniu leku Slinda

Głównym ryzykiem związanym z przyjmowaniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych, takich jak lek Slinda, jest ryzyko powstania zakrzepicy. Zakrzep, który oderwie się od miejsca w żyle, gdzie powstał, może dotrzeć do płuc i zablokować tętnicę, co prowadzi do stanu znanego jako „zator płuc”, mogącego skutkować zgonem.

W niektórych przypadkach ryzyko wystąpienia zakrzepicy jest większe przy stosowaniu tabletek zawierających tylko progesteron. Szczególnie narażone na to ryzyko są osoby z historią rodzinnej zakrzepicy, w wieku, w którym przeważa postępujące otyłość, nadciśnienie tętnicze, długotrwałe unieruchomienie, przebycie dużej operacji lub ciężki uraz.

Natomiast nie stwierdzono podwyższonego ryzyka zawału serca ani udaru mózgu po zastosowaniu tabletek z progestagenem. Te zagrożenia są raczej związane z wiekiem, nadciśnieniem tętniczym i paleniem tytoniu.

U kobiet z nadciśnieniem tętniczym przyjmujących wyłącznie progestagen, ryzyko udaru mózgu może być lekko zwiększone.

Zaburzenia psychiczne

Stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych, takich jak lek Slinda, może prowadzić u niektórych kobiet do depresji lub obniżenia nastroju, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do myśli samobójczych. W przypadku zmian nastroju i objawów depresji zaleca się jak najszybszy kontakt z lekarzem.

Badania lekarskie

Przed zastosowaniem leku Slinda konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i badania fizykalnego przez lekarza. Regularne wizyty kontrolne są kluczowe.

Dzieci i młodzież

Lek Slinda jest przeznaczony do stosowania po pierwszej miesiączce u dziewcząt.

Interakcje z innymi lekami

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Slinda należy poinformować lekarza o wszystkich innych obecnych lub ostatnio stosowanych lekach. Istnieje możliwość konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych w zależności od interakcji z innymi lekami.

  • Leki mogące wpływać na stężenie leku Slinda we krwi
  • Leki osłabiające skuteczność antykoncepcji
  • Leki powodujące nieoczekiwane krwawienie

Powyższe dotyczy leków stosowanych między innymi w leczeniu padaczki, gruźlicy, HIV, wirusowego zapalenia wątroby, infekcji, wysokiego ciśnienia krwi, depresji, infekcji bakteryjnych i grzybiczych, a także problemów sercowo-naczyniowych.

 

Jeśli pacjentka stosuje krótkotrwale leki, które mogą powodować, że lek Slinda jest mniej skuteczny, powinna stosować dodatkowo mechaniczną metodę antykoncepcyjną. Ponieważ wpływ innego leku na lek Slinda może trwać do 28 dni po odstawieniu tamtego leku, konieczne jest równie długie stosowanie dodatkowej, mechanicznej metody antykoncepcyjnej. Lekarz poinformuje pacjentkę, czy konieczne jest stosowanie dodatkowych środków antykoncepcyjnych, a jeśli tak, to jak długo. Jeśli stosowanie leków lub produktów ziołowych trwa po zakończeniu przyjmowania białych, aktywnych tabletek, należy pominąć zielone tabletki placebo i natychmiast rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania.

Jeśli pacjentka stosuje długotrwale leki, które mogą powodować, że lek Slinda jest mniej skuteczny, lekarz może zalecić pacjentce stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcyjnej.

Lek Slinda może również wpływać na działanie innych leków, takich, jak:

  • cyklosporyna, stosowana w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepionego narządu (działanie może być zwiększone);
  • lamotrygina, stosowana w leczeniu padaczki (działanie może być zmniejszone);
  • niektóre leki moczopędne (antagoniści aldosteronu, leki moczopędne oszczędzające potas).

Lekarz może zalecić kontrolowanie stężenia potasu w osoczu w trakcie pierwszego cyklu stosowania leku.

Slinda z jedzeniem i piciem Należy unikać spożywania grapefruitów i soku grapefruitowego podczas stosowania leku Slinda.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża Lek Slinda jest przeciwwskazany jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży. Nie wykazano, że stosowanie leku Slinda w okresie ciąży może powodować zwiększone ryzyko wad wrodzonych u dziecka. Nie można jednak wykluczyć wystąpienia działań niepożądanych.

Karmienie piersią Lek Slinda może być stosowany podczas karmienia piersią. Nie przewiduje się wpływu na noworodki i (lub) niemowlęta karmione piersią. Jednakże, niewielkie ilości drospirenonu przenikają do mleka ludzkiego.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Nie zaobserwowano wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn u kobiet stosujących hormonalne środki antykoncepcyjne, jednak nie przeprowadzono badań z tym lekiem.

Slinda zawiera laktozę Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjentki nietolerancję niektórych cukrów, pacjentka powinna skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Systematyczne badania kontrolne Podczas stosowania leku Slinda lekarz zaleci pacjentce systematyczne zgłaszanie się na badania kontrolne. Częstość i rodzaj badań kontrolnych zależeć będzie od stanu zdrowia pacjentki.

Należy jak najszybciej, skontaktować się z lekarzem jeśli:

  • u pacjentki występuje silny ból lub obrzęk jednej z kończyn dolnych, niewyjaśniony ból w klatce piersiowej, duszności, nietypowy kaszel, zwłaszcza z odkrztuszaniem krwi (wskazujący na prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy);
  • u pacjentki występuje nagły, silny ból żołądka lub żółtaczka (może wystąpić zażółcenie skóry i białkówek oczu lub ciemne zabarwienie moczu, co może wskazywać na zaburzenia wątroby);
  • pacjentka wyczuje guzek w piersi (wskazujący na prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi);
  • u pacjentki wystąpi nagły lub silny ból w dolnej części jamy brzusznej lub okolicy żołądka (wskazujący na prawdopodobieństwo, że doszło do ciąży pozamacicznej, jest to ciąża rozwijająca się poza macicą);

antykoncepcyjnego. Należy pamiętać o kontynuowaniu przyjmowania leku bez przerwy, zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie jest konieczne stosowanie dodatkowych środków antykoncepcyjnych, jednak w razie wątpliwości zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku, gdy pacjentka będzie unieruchomiona lub planuje zabieg operacyjny, należy skonsultować się z lekarzem co najmniej cztery tygodnie wcześniej. Jeśli wystąpiło nietypowe, intensywne krwawienie z dróg rodnych lub istnieje podejrzenie ciąży, konieczne jest natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem. Ponadto, lek Slinda powinien być przyjmowany codziennie o stałej porze, zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletki należy przyjmować zgodnie z kolejnością i kierunkiem wskazanym na blisterze. Nie należy przerywać przyjmowania tabletek między dwoma opakowaniami, nawet jeśli wystąpi krwawienie. Dla ułatwienia pacjentce kontrolowania przyjmowania leku, do każdego blistra dołączono naklejki z dniami tygodnia. Należy przykleić naklejkę odpowiadającą pierwszemu dniowi przyjmowania tabletek i przestrzegać kolejności oraz symboli na blisterze. Rozpoczęcie pierwszego opakowania leku Slinda zależy od wcześniejszego stosowania hormonalnej antykoncepcji. W przypadku braku stosowania innych środków antykoncepcyjnych, lek należy zacząć w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego. Natomiast przy zmianie ze złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego, plastra transdermalnego lub systemu terapeutycznego dopochwowego, należy rozpocząć przyjmowanie leku Slinda następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki poprzedniego środka antykoncepcyjnego.

 

Przeredaguj cały tekst bez pomijania i wygeneruj go w kodzie HTML. - 6 antykoncepcyjnego lub w dniu usunięcia systemu terapeutycznego dopochwowego lub plastra transdermalnego (oznacza to brak przerwy w stosowaniu tabletki, systemu terapeutycznego dopochwowego lub plastra). Jeśli będą przestrzegane wymienione wskazówki, nie jest konieczne stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Można również rozpocząć przyjmowanie leku Slinda nie później, niż następnego dnia po zakończeniu zwyczajnej przerwy w przyjmowaniu tabletek, stosowaniu dopochwowego systemu terapeutycznego, plastra transdermalnego lub po przyjęciu tabletek placebo poprzednio stosowanego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego. W tych przypadkach należy stosować dodatkową, mechaniczną metodę antykoncepcyjną przez 7 pierwszych dni przyjmowania leku Slinda.

Zmiana z innej tabletki zawierającej tylko progestagen (minitabletki) Można przerwać przyjmowanie innej tabletki zawierającej tylko progestagen w dowolnym dniu i rozpocząć stosowanie leku Slinda następnego dnia. Nie jest konieczne stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Zmiana z wstrzyknięcia lub implantu zawierającego tylko progestagen lub z systemu domacicznego uwalniającego progestagen (ang. Intrauterine System, IUS) Stosowanie leku Slinda należy rozpocząć w dniu, w którym miało być wykonane następne wstrzyknięcie lub w dniu usunięcia implantu lub systemu domacicznego. Nie jest konieczne stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej.

Po urodzeniu dziecka Po urodzeniu dziecka, można zacząć stosowanie leku od 21. do 28. dnia po porodzie. Jeżeli stosowanie leku Slinda rozpocznie się później niż 28. dnia, ale przed wystąpieniem miesiączki, należy najpierw upewnić się, że kobieta nie jest w ciąży i należy stosować mechaniczne metody antykoncepcyjne (np. prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek.

Informacja na temat karmienia piersią znajduje się w punkcie 2 („Ciąża i karmienie piersią”).

Stosowanie po poronieniu lub po przerwaniu ciąży Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W razie dalszych wątpliwości, kiedy należy rozpocząć pierwszy blister, należy skontaktować się z lekarzem.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Slinda Nie ma doniesień o ciężkich, szkodliwych objawach po przyjęciu zbyt wielu tabletek leku Slinda. Objawy, które mogą wystąpić to nudności, wymioty lub niewielkie krwawienie z pochwy.

Jednakże, w przypadku przedawkowania należy zasięgnąć porady lekarza, ponieważ konieczne może być wykonanie badania krwi.

Pominięcie zastosowania leku Slinda Tabletki należy przyjmować codziennie, mniej więcej o tej samej porze, tak, aby odstęp czasu między kolejnymi dwoma tabletkami wynosił zawsze 24 godziny. Jeśli pacjentka opóźni się w przyjęciu jakiejkolwiek pojedynczej tabletki o mniej niż 24 godziny, powinna przyjąć ją natychmiast, gdy sobie o tym przypomni, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie, a kolejną tabletkę należy przyjąć o zwykłej porze. Jeśli pacjentka opóźni się w przyjęciu jakiejkolwiek białej, aktywnej tabletki o więcej niż 24 godziny, powinna przyjąć ją natychmiast, gdy sobie o tym przypomni, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną (np. prezerwatywę) przez następne 7 dni oraz kolejne tabletki przyjmować o zwykłej porze. Im więcej kolejnych tabletek pominięto, tym większe ryzyko zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej.

 

Jeśli pominięto tabletkę w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia stosowania leku i w ciągu tygodnia poprzedzającego pominięcie tabletek doszło do stosunku płciowego, pacjentka musi sobie zdawać sprawę, że istnieje ryzyko ciąży. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli pominięto tabletkę w dniach od 15. do 24. (trzeci lub czwarty rząd tabletek w blistrze), należy przyjąć ją natychmiast, gdy pacjentka sobie o tym przypomni, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Następnie, należy kontynuować przyjmowanie tabletek o zwykłej porze. Zamiast jednak zastosować zielone tabletki placebo z blistra, należy je pominąć (wyrzucić) i rozpocząć kolejne opakowanie (dzień rozpoczęcia się zmieni). Pominięciem okresu przyjmowania tabletek placebo zapewnia się utrzymanie ochrony antykoncepcyjnej.

Ostatnie cztery zielone tabletki w czwartym rzędzie blistra to tabletki placebo. Jeżeli pominięta została jedna z tych tabletek, nie będzie to miało wpływu na skuteczność leku Slinda. Należy wyrzucić pominiętą tabletkę placebo.

Postępowanie w przypadku wymiotów lub ciężkiej biegunki W przypadku wystąpienia wymiotów lub ciężkiej biegunki istnieje ryzyko, że substancja czynna z tabletki nie została całkowicie wchłonięta do organizmu. Sytuacja ta jest prawie taka sama, jak w przypadku pominięcia tabletek. W takim przypadku, konieczne może być zastosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej. Należy poradzić się lekarza.

W razie wystąpienia wymiotów lub ciężkiej biegunki w ciągu pierwszych 3-4 godzin po przyjęciu tabletki Slinda, należy jak najszybciej zastosować kolejną białą tabletkę z innego opakowania. Jeżeli jest to możliwe, należy ją przyjąć w ciągu 24 godzin po normalnej porze przyjmowania tabletki. Nie jest konieczne stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej. Jeżeli nie jest to możliwe lub upłynęły już 24 godziny, należy postępować zgodnie z zaleceniami podanymi w punkcie „Pominięcie zastosowania leku Slinda”.

Przerwanie stosowania leku Slinda Można przerwać przyjmowanie leku Slinda w dowolnym momencie. Począwszy od dnia zaprzestania stosowania, pacjentka nie jest dłużej chroniona przed zajściem w ciążę.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania tego leku pacjentka powinna zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Poważne działania niepożądane, związane ze stosowaniem leku Slinda opisano w punkcie 2 „Informacje ważne przed zastosowaniem leku Slinda”, w częściach „Rak piersi” i „Zakrzepica”. Należy przeczytać te fragmenty w celu uzyskania dodatkowych informacji i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.

Podczas stosowania leku Slinda mogą występować nieregularnie krwawienia z dróg rodnych. Mogą one mieć charakter delikatnego plamienia, które nie będzie nawet wymagało stosowania podpasek, bądź intensywniejszego krwawienia, które będzie przypominać skąpe krwawienie miesiączkowe i wymagać będzie stosowania środków higienicznych. Krwawienia mogą także w ogóle nie występować. Nieregularne krwawienia nie są objawem zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej leku Slinda. Na ogół nie ma konieczności podejmowania żadnych działań, należy dalej stosować lek Slinda. Jeśli jednak krwawienie jest nasilone lub długotrwałe, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli krwawienia są bardzo częste i nieregularne, należy rozważyć zastosowanie innej metody antykoncepcji. Jeśli podczas leczenia nie wystąpi krwawienie z pochwy, może być konieczne wykonanie testu ciążowego, jeśli tabletki nie były stosowane zgodnie z instrukcjami podanymi w punkcie 3 „Jak stosować lek Slinda”.

 

Działania niepożądane leku Slinda

Następujące działania niepożądane powiązano ze stosowaniem leku Slinda:

Często: mogą wystąpić u nie więcej niż u 1 na 10 pacjentek

  • ból głowy
  • nudności, ból brzucha
  • zmiany popędu płciowego, zmiany nastroju
  • trądzik
  • dyskomfort w obrębie piersi, bolesne miesiączkowanie, krwawienie i nieregularne cykle miesiączkowe
  • zwiększenie masy ciała

Niezbyt często: mogą wystąpić u nie więcej niż u 1 na 100 pacjentek

  • niedokrwistość (zmniejszenie liczby krwinek czerwonych), uczucie zmęczenia, zatrzymanie płynów
  • zawroty głowy
  • wymioty, biegunka, zaparcie
  • zakażenia pochwy
  • zmiany apetytu
  • mięśniaki macicy (łagodne guzy macicy)
  • obniżenie nastroju, depresja, lęk
  • brak miesiączki, zmiany krwawień miesiączkowych, ból w miednicy, torbiele jajników, wydzielina z pochwy, suchość pochwy
  • wypadanie włosów, nasilone pocenie się, świąd, wysypka, łojotok (tłusta skóra), zapalenie skóry
  • podwyższone ciśnienie krwi, uderzenia gorąca
  • nadwrażliwość

Rzadko: mogą wystąpić u nie więcej niż u 1 na 1 000 pacjentek

  • nietolerancja soczewek kontaktowych
  • zmniejszenie masy ciała
  • nadmierne wytwarzanie moczu
  • torbiele piersi, wydzielina z piersi, nieprawidłowy rozmaz śluzu szyjkowego, świąd narządów płciowych

Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: + 48 22 49 21 301, faks: +48 22 49 21 309, strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Jak przechowywać lek Slinda

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Przechowywanie leku Slinda

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po: „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Numer serii zamieszczono na opakowaniu po „Lot”.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera lek Slinda

Białe tabletki powlekane aktywne:

  • Substancją czynną jest drospirenon.
  • Każda biała, aktywna tabletka powlekana zawiera 4 mg drospirenonu.
  • Pozostałe składniki to: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, krzemionka koloidalna bezwodna (E 551), magnezu stearynian (E 470b). Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy częściowo hydrolizowany, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol, talk (E 553b).

Zielone tabletki powlekane placebo:

  • Zielone tabletki powlekane placebo nie zawierają substancji czynnej.
  • Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna (E 551), magnezu stearynian (E 470b). Otoczka tabletki: hypromeloza (E 464), triacetyna, polisorbat 80 (E 433), tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna, lak (E 132), żelaza tlenek żółty (E 172).

Jak wygląda lek Slinda i co zawiera opakowanie

Każdy blister zawiera 24 tabletki powlekane aktywne i 4 tabletki powlekane placebo.

Tabletka aktywna to okrągła, biała tabletka o średnicy 5 mm, z wytłoczonymi literami „E” i „D” po przeciwnych stronach tabletki.

Tabletka placebo to okrągła, zielona tabletka o średnicy 5 mm, z wytłoczoną literą „E” i cyfrą „4” po przeciwnych stronach tabletki.

Dodatkowo, do pudełka tekturowego dołączono tekturowe etui na blister.

Lek Slinda jest dostępny w opakowaniach kalendarzowych, zawierających 1, 3 i 6 blistrów, każdy po 28 tabletek.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

Podmiot odpowiedzialny:
Exeltis Poland Sp. z o.o.
ul. Szamocka 8
01-748 Warszawa

Wytwórca:
Laboratorios León Farma SA
Calle Vallina s/n
Polígono Industrial de Navatejera
Villaquilambre

 

24008 León, Hiszpania

Ten produkt leczniczy jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod następującymi nazwami:

  • Polska: Slinda
  • Republika Czeska: Zlynda
  • Republika Słowacka: Zlynda
  • Słowenia: Slinda
  • Szwecja: Stelista
  • Węgry: Slinda

Data ostatniej aktualizacji ulotki: 03/2022

Szczegółowa informacja o tym leku jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Zamów konsultację
Wypełnij formularz i uzyskaj receptę w 5 minut.
Lek:  Slinda
Cena konsultacji:  59,00 zł

Ilość opakowań
Tabletek w opakowaniu