Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Trittico CR

Zamów konsultację
Wypełnij formularz i uzyskaj receptę w 5 minut.
Lek:  Trittico CR
Cena konsultacji:  59,00 zł

Ilość opakowań
Tabletek w opakowaniu

Najnowsze wpisy

Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Refluks

19.06.2024
Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Neurovit Cena

19.06.2024
Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Zatrucie Jadem Kiełbasianym

16.06.2024
Trittico CR
12.09.2023
Przeczytasz w 6 min

Trittico CR

Trittico CR to lek przeciwdepresyjny, którego głównym składnikiem aktywnym jest trazodon. Poniżej przedstawiamy kompletny przewodnik na temat tego leku.

ROZPOCZNIJ KONSULTACJĘ

Informacje ogólne, stosowanie oraz dawkowanie leku Trittico CR

Trittico CR jest lekiem o przedłużonym działaniu stosowanym w leczeniu depresji. Jego działanie opiera się na hamowaniu wychwytu serotoniny w mózgu.

Trittico CR - Cena, refundacja

Cena Trittico CR może różnić się w zależności od miejsca zakupu. Lek może być dostępny w ramach refundacji - szczegółowe informacje można znaleźć w aktualnym wykazie leków refundowanych.

Mechanizm działania

Trittico CR zwiększa stężenie serotoniny w mózgu, hamując jej wychwyt. Dodatkowo działa jako antagonista receptorów 5-HT2, co przyczynia się do jego efektów przeciwdepresyjnych.

Jak stosować lek?

Dawkowanie Trittico CR ustala lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta. Należy przyjmować lek zgodnie z zaleceniami, nie przekraczając zalecanej dawki.

Możliwe działania niepożądane preparatu Trittico CR

Do działań niepożądanych należą m.in.: senność, zawroty głowy, suchość w ustach, nudności, zmiany w libido czy zaburzenia rytmu serca.

 

Gdzie można zgłaszać działania niepożądane produktu?

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, pacjent powinien zgłosić je lekarzowi lub bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Przedawkowanie Trittico CR

W przypadku podejrzenia przedawkowania leku, natychmiast należy skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Przeciwwskazania oraz środki ostrożności

Nie należy przyjmować Trittico CR w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Leku nie powinny przyjmować także osoby przyjmujące inhibitory MAO.

Interakcje z innymi lekami

Trittico CR może wchodzić w interakcje z innymi lekami, w tym z alkoholem, lekami przeciwdepresyjnymi czy lekami wpływającymi na układ sercowo-naczyniowy.

Trittico CR a alkohol

Nie zaleca się spożywania alkoholu podczas leczenia Trittico CR ze względu na możliwość nasilenia działań niepożądanych.

Trittico CR a ciąża

Przed zastosowaniem leku w ciąży konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Trittico CR a karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania Trittico CR podczas karmienia piersią.

Trittico CR a prowadzenie pojazdów

Ze względu na możliwość wystąpienia senności nie zaleca się prowadzenia pojazdów podczas leczenia.

Podsumowanie informacji dotyczących leku Trittico CR

Trittico CR to skuteczny lek przeciwdepresyjny, ale jak każdy lek, może powodować skutki uboczne. Ważne jest dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę przyjmować Trittico CR z innymi lekami?

Czy Trittico CR wpływa na libido?

Jakie są możliwe skutki uboczne?

Trittico CR opinie

Opinie na temat Trittico CR są różnorodne. Wielu pacjentów potwierdza skuteczność leku w leczeniu depresji, inni natomiast wskazują na działania niepożądane. Ważne jest kierowanie się radą lekarza oraz indywidualna obserwacja reakcji organizmu na lek.

Dokładniejsze informacje na temat Trittico CR

Aby uzyskać dokładniejsze informacje na temat Trittico CR, zalecamy konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

Zastosowanie Trittico CR w praktyce medycznej

Zastosowanie Trittico CR nie ogranicza się tylko do leczenia depresji. Wielu lekarzy przepisuje go również pacjentom cierpiącym na różne zaburzenia lękowe, a także w przypadkach bezsenności, zwłaszcza jeśli bezsenność jest powiązana z objawami depresyjnymi.

Przechowywanie leku

Trittico CR powinien być przechowywany w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci. Unikać bezpośredniego działania światła słonecznego.

Długość terapii

Czas trwania terapii Trittico CR jest zmienny i zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. W wielu przypadkach leczenie trwa kilka miesięcy, ale w niektórych sytuacjach może być konieczne dłuższe stosowanie leku.

Przerwanie terapii

Nie zaleca się nagle przerywać terapii Trittico CR. Jeśli pacjent chce przerwać leczenie, powinien skonsultować się z lekarzem, który pomoże ustalić plan stopniowego odstawienia leku.

Alternatywne metody leczenia

Chociaż Trittico CR jest skutecznym lekiem w leczeniu depresji i innych schorzeń, istnieją także inne metody leczenia, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, medytacja czy techniki relaksacyjne.

Czy Trittico CR uzależnia?

Nie ma dowodów na to, aby Trittico CR powodował uzależnienie. Jednak nagle odstawienie leku może prowadzić do objawów odstawiennych.

Gdzie kupić Trittico CR?

Trittico CR jest dostępny w większości aptek. W niektórych krajach wymagana jest recepta.

 

Kontakt z producentem

Jeśli masz pytania dotyczące leku Trittico CR, zalecamy kontakt z producentem lub dystrybutorem leku w Twoim kraju.

Podsumowanie

Trittico CR to skuteczny lek stosowany w leczeniu depresji i innych schorzeń. Jak każdy lek, ma swoje wady i zalety. Dlatego tak ważne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza i regularne konsultacje, które pomogą dostosować terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania (cd.)

Czy Trittico CR można stosować jednocześnie z innymi lekami przeciwdepresyjnymi?

Czy jest bezpieczne stosowanie Trittico CR podczas ciąży?

Jakie są najczęstsze działania niepożądane?

Opinie pacjentów

Większość pacjentów stosujących Trittico CR zgłasza poprawę nastroju i jakości życia. Jednak niektórzy doświadczają działań niepożądanych. Ważne jest, aby dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, ale pamiętać, że reakcja na lek jest indywidualna dla każdej osoby.