Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Triderm Krem Działanie

Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł

Najnowsze wpisy

Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Mięśniaki Na Macicy

29.08.2024
Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Zapalenie Uchyłków

29.08.2024
Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Urografia

29.08.2024
Triderm Krem Działanie
01.08.2024
Przeczytasz w 5 min

Co zawiera i jak działa Triderm - krem?

Preparat skomponowany z trzech składników aktywnych: gentamycyny o działaniu przeciwbakteryjnym, klotrimazolu o właściwościach przeciwgrzybiczych oraz betametazonu o działaniu przeciwzapalnym. Gentamycyna należy do grupy antybiotyków aminoglikozydowych o szerokim spektrum działania, hamuje syntezę białek bakteryjnych. Klotrimazol to lek z grupy imidazoli skuteczny w leczeniu grzybicy skóry. Betametazon natomiast działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i obkurczająco naczynia krwionośne. Mimo że preparat działa miejscowo, należy zachować ostrożność przy długotrwałym stosowaniu i na dużych lub uszkodzonych powierzchniach skóry, szczególnie u dzieci.
Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł

Kiedy stosować Triderm - krem?

Lek ten jest stosowany w leczeniu objawowym stanów zapalnych skóry, które reagują na kortykosteroidy oraz są powikłane wtórnymi zakażeniami spowodowanymi przez drobnoustroje wrażliwe na gentamycynę i klotrimazol.

Kiedy nie stosować preparatu Triderm - krem?

Niestety, nawet jeśli istnieją wskazania do używania preparatu, nie zawsze jest to możliwe. Koniecznie sprawdź, czy nie jesteś uczulony na którykolwiek składnik tego produktu lub inne kortykosteroidy, pochodne imidazolu lub antybiotyki z grupy aminoglikozydów. Stosowanie preparatu jest niezalecane w przypadku wirusowych zakażeń skóry, pierwotnych bakteryjnych i grzybiczych infekcji skóry, trądziku zwykłego (pospolitego) i różowatego, zapalenia skóry wokół ust, ran oraz uszkodzonej skóry, skóry twarzy, okolic narządów płciowych i odbytu oraz przy długotrwałym stosowaniu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Triderm- krem?

Niektóre schorzenia mogą być powodem do rezygnacji z używania tego preparatu lub zmiany dawki. W niektórych sytuacjach należy regularnie wykonywać określone badania kontrolne. Preparat jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego, lokalnie na skórę. Nie stosować w okolicy oczu ani błon śluzowych. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. W razie wystąpienia podrażnienia skóry, alergii lub wtórnego zakażenia należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem; jeśli zachodzi taka potrzeba, lekarz może zalecić zmianę leczenia. Długotrwałe stosowanie antybiotyków może prowadzić do nadmiernego rozwoju bakterii i grzybów opornych na leczenie. W trakcie leczenia zaleca się obserwację nowych infekcji. W przypadku wystąpienia nowych zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Aminoglikozydowe antybiotyki mogą wywołać reakcje alergiczne krzyżowe. Kortykosteroidy i gentamycyna mogą być wchłaniane przez skórę, co może prowadzić do działań niepożądanych. Aby zminimalizować wchłanianie substancji czynnych, należy unikać stosowania preparatu na dużych obszarach skóry i unikać dużych dawek. Nie stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. Stosowanie opatrunku może zwiększyć wchłanianie substancji czynnych preparatu. Preparat zawierający kortykosteroidy należy ostrożnie stosować u osób chorych na łuszczycę. Stosowanie u dzieci wymaga szczególnej ostrożności z powodu zwiększonego ryzyka działań niepożądanych. Brak danych na temat wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Dawkowanie preparatu Triderm - krem

Preparat w postaci maści lub kremu jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Należy stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli pojawią się wątpliwości dotyczące stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem.Nakładaj cienką warstwę maści lub kremu na obszar zmienionej skóry i okolicę 2 razy dziennie (rano i wieczorem), bez opatrunku okluzyjnego. Przy regularnym stosowaniu preparatu, po każdej aplikacji należy umyć ręce.Czas trwania leczenia zależy od wielkości oraz lokalizacji zmian chorobowych, a także indywidualnej reakcji na terapię. Jeśli po 3–4 tygodniach nie nastąpi poprawa, konieczna jest konsultacja z lekarzem.Preparatu w postaci maści nie powinno się stosować u dzieci do 2. roku życia. U dzieci powyżej 2. roku życia nie wolno używać maści dłużej niż przez 5 dni.

Czy można stosować Triderm - krem w okresie ciąży ikarmienia piersią?

W trakcie ciąży zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku!
Należy pamiętać o konieczności skonsultowania się z lekarzem przed podaniem jakiegokolwiek leku w trakcie ciąży lub karmienia piersią, aby omówić potencjalne zagrożenia i korzyści związane z jego stosowaniem. Informuj lekarza o ciąży lub planach zajścia w nią przed przyjęciem leku.
Kortykosteroidy i gentamycyna mogą być wchłaniane przez skórę. Stosowanie tych leków w trakcie ciąży jest dozwolone tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za niezbędne i uznaje, że korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem dla dziecka. Lekarz powinien ocenić stosunek korzyści do ryzyka dla Ciebie (jeśli zalecił lekarz, używać najniższej możliwej dawki krótkotrwale, na jak najmniejszym obszarze skóry).
Podczas karmienia piersią należy unikać stosowania tych leków. Nie zaleca się karmienia piersią podczas przyjmowania tych substancji ze względu na ryzyko przenikania składników do mleka matki.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Powiadom lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet o tych bez recepty.
Środek jest aplikowany miejscowo. Nie zaobserwowano interakcji z innymi lekami.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Triderm- krem?

Jak każdy lek, także Triderm może powodować skutki uboczne, chociaż nie u wszystkich pacjentów korzystających z tego preparatu. Należy pamiętać, że spodziewane korzyści z przyjmowania leku są zazwyczaj większe niż szkody wynikające z wystąpienia efektów niepożądanych.Mogą wystąpić objawy lokalne: pieczenie, podrażnienie, zaczerwienienie, świąd, suchość skóry, zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie, odbarwienie skóry, trądzik związany ze stosowaniem steroidów, zmiany zanikowe skóry, zapalenie skóry wokół ust, maceracja skóry, rozstępy, potówki, wysypka, wtórne zakażenia, namnażanie opornych bakterii lub drożdżaków, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, złuszczanie naskórka, pęcherzyki, wysięk, obrzęk oraz ogólne podrażnienie skóry. Mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości, które wymagają natychmiastowego przerwania stosowania preparatu i skonsultowania się z lekarzem. Może wystąpić podrażnienie skóry (rumień, świąd), które zazwyczaj nie wymaga przerwania leczenia (należy skonsultować się z lekarzem).Długotrwałe stosowanie preparatu, aplikacja na dużych powierzchniach skóry lub stosowanie u dzieci może prowadzić do wystąpienia ogólnoustrojowych skutków ubocznych kortykosteroidów (w tym zahamowanie funkcji nadnerczy). U dzieci i niemowląt mogą ponadto wystąpić zaburzenia wzrostu i rozwoju. Gentamycyna zawarta w preparacie może wywoływać reakcje alergiczne oraz okazywać działanie ototoksyczne (uszkadzające słuch) i nefrotoksyczne (uszkadzające nerki).
Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł