Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Roticox

Roticox
28.06.2024
Przeczytasz w 5 min

Co zawiera i jak działa Roticox - tabletki powlekane?

Leczenie symptomów choroby zwyrodnieniowej stawów polega na przyjmowaniu 30 mg dziennie, z możliwością zwiększenia do 60 mg dziennie. Dla pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów i zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa zalecana jest dawka 60 mg dziennie, z możliwością zwiększenia do 90 mg dziennie. W przypadku ostrej fazy dny moczanowej zalecane jest krótkotrwałe leczenie 120 mg dziennie przez maksymalnie 8 dni. Natomiast po stomatologicznym zabiegu chirurgicznym zaleca się leczenie bólu o umiarkowanym nasileniu 90 mg dziennie przez maksymalnie 3 dni.

Kiedy nie stosować preparatu Roticox - tabletki powlekane?

Nie można stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, czynnej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, skurczów oskrzeli, ostrego nieżytu błony śluzowej nosa, polipów nosa, obrzęku naczynioruchowego, pokrzywki lub reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ, w tym selektywnych inhibitorów COX-2, ciężkich zaburzeń czynności wątroby (gdy stężenie albumin w surowicy wynosi <25 g/l lub >=10 w skali Childa i Pugha), przy szacunkowym klirensie kreatyniny <30 ml/min, zapaleniu błony śluzowej jelit, zastoinowej niewydolności serca (klasa II-IV wg NYHA), nadciśnieniu tętniczym (gdy utrwalone ciśnienie tętnicze jest >140/90 mm Hg), nadciśnieniu tętniczym niewłaściwie kontrolowanym, rozpoznanej chorobie niedokrwiennej serca, chorobie tętnic obwodowych i/lub chorobie naczyń mózgowych, w czasie ciąży oraz podczas okresu karmienia piersią. Produktu nie należy również stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Dawkowanie preparatu Roticox - tabletki powlekane

Podawaj lek doustnie, raz dziennie, niezależnie od posiłków; najlepszy efekt przeciwbólowy uzyskuje się przyjmując lek na czczo. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. W przypadku ostrych ataków bólu lek należy stosować tylko podczas ich trwania. Ryzyko powikłań związanych z układem krążenia może wzrastać wraz z dawką i czasem trwania leczenia; należy stosować lek przez jak najkrótszy okres i w najmniejszej skutecznej dawce. Należy regularnie oceniać odpowiedź na leczenie (szczególnie u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów) oraz konieczność kontynuacji terapii. Nie ma konieczności dostosowania dawki u osób w podeszłym wieku. Dla chorych z łagodną niewydolnością wątroby zalecana jest maksymalna dawka 60 mg/dobę, a dla osób z umiarkowaną niewydolnością wątroby – 30 mg/dobę. Nie jest potrzebne modyfikowanie dawki u pacjentów z klirensem kreatyniny równym lub większym niż 30 ml/min.