Co zawiera i jak działa Pentasa - tabletki o przedłużonym uwalnianiu?
Łagodna i umiarkowana postać zapalenia jelita grubego w postaci wrzodziejącej. Dorośli powinni otrzymywać dawkę dostosowaną indywidualnie, maksymalnie 4 g raz dziennie lub w dawkach podzielonych. W przypadku leczenia podtrzymującego zazwyczaj stosuje się 2 g raz dziennie.
Choroba Leśniowskiego-Crohna. Dawka dla dorosłych jest ustalana indywidualnie, maksymalnie 4 g dziennie w dawkach podzielonych. Jeśli pacjent nie reaguje pożądanie na dawkę 4 g dziennie w ciągu 6 tygodni, lub w czasie leczenia podtrzymującego dawką 4 g dziennie choroba się nasila, konieczne jest zastosowanie innej terapii.
Kiedy stosować Pentasa - tabletki o przedłużonym uwalnianiu?
Leczenie łagodnej i umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Choroba Crohna.
Kiedy nie stosować preparatu Pentasa - tabletki o przedłużonym uwalnianiu?
Niezwykła reaktywność na którekolwiek składniki preparatu lub salicylany, poważne problemy z funkcjonowaniem wątroby i/lub nerek, wrzody żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna.
Dawkowanie preparatu Pentasa - tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Przyjmować doustnie, tabletek i granulatu nie należy gryźć ani żuć; tabletki można podzielić lub rozpuścić w niewielkiej ilości płynu i wypić uzyskaną zawiesinę; zawartość saszetki z granulatem należy wylać na język i połknąć, popijając wodą lub sokiem. Nie ma potrzeby dostosowywania dawek u osób starszych. Istnieje ograniczona dostępność danych dotyczących stosowania u dzieci w wieku 6-18 lat.