Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Pectodrill

Pectodrill
03.07.2024
Przeczytasz w 5 min

Co zawiera i jak działa Pecto Drill - tabletki do ssania?

Substancją aktywną leku jest karbocysteina, która jest pochodną cysteiny. Działa poprzez normalizację wydzielania śluzu w drogach oddechowych, zmniejszając jego lepkość oraz ułatwiając odkrztuszanie.

Dzięki temu wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych bez zakłócania naturalnego odruchu kaszlowego. Preparat szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając stężenie maksymalne we krwi po 2 godzinach. Pomaga także w przenikaniu do dróg oddechowych.

Kiedy stosować Pecto Drill - tabletki do ssania?

Przygotowanie jest zalecane do stosowania w terapii dolegliwości związanych z układem oddechowym, które charakteryzują się nadmiernym wytwarzaniem trudno wypłukiwalnej wydzieliny.

Kiedy nie stosować preparatu Pecto Drill - tabletki do ssania?

Niestety, nawet jeśli są wskazania do używania produktu, nie zawsze można go stosować. Nie wolno stosować produktu, jeśli masz uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik produktu.

Nie wolno stosować w przypadku aktywnej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.

Nie wolno stosować u pacjentów z fenyloketonurią.

Nie zaleca się używania produktu w ciąży ani podczas karmienia piersią.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Pecto Drill- tabletki do ssania?

Pewne schorzenia i inne okoliczności mogą uniemożliwiać stosowanie preparatu lub wskazywać na konieczność zmiany dawki. W niektórych przypadkach konieczne może być przeprowadzenie określonych badań kontrolnych.

Preparaty wykrztuśne mogą powodować uszkodzenie błony śluzowej żołądka. Należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu w przypadku stwierdzonej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.

W przypadku wystąpienia obfitej ropnej wydzieliny i gorączki, należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz może zalecić dodatkowe leczenie, np. antybiotyki.

Osoby cierpiące na przewlekłe choroby płuc lub oskrzeli powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.

Chorzy na astmę oskrzelową powinni używać preparatu pod kontrolą lekarza, ze względu na ryzyko skurczu oskrzeli. W przypadku skurczu oskrzeli należy natychmiast przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować bezpośrednio przed snem.

Dodatkowe informacje na temat innych składników preparatu:

• preparat zawiera sorbitol; osoby z dziedzicznymi problemami z nietolerancją fruktozy nie powinny stosować preparatu

• preparat zawiera aspartam, źródło fenyloalaniny; osoby cierpiące na fenyloketonurię nie powinny stosować preparatu.

Czy ten preparat wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów?

Nie zauważono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Pecto Drill - tabletki do ssania

Produkt występuje w postaci tabletek do rozpuszczania w ustach. Tabletki należy żuć lub rozpuszczać. Należy pamiętać, aby nie przekraczać zalecanych dawek, ponieważ może to zaszkodzić zdrowiu. W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Dla dorosłych:

Zalecana dawka wynosi 20–30 mg/kg masy ciała dziennie, podzielona na 2–3 dawki: 750 mg (1 tabletka do rozpuszczenia) 3 razy dziennie. W przypadku długotrwałego stosowania, dawkę można zmniejszyć do 750 mg (1 tabletka do rozpuszczenia) 2 razy dziennie.

Tabletki należy żuć lub rozpuszczać w ustach.

Nie zaleca się stosowania produktu przed snem.

Czas trwania leczenia zostanie określony przez lekarza.

Czy można stosować Pecto Drill - tabletki do ssania w okresie ciąży ikarmienia piersią?

W czasie ciąży nie powinno się stosować żadnych leków bez konsultacji lekarskiej!

Bardzo istotne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w czasie ciąży lub karmienia piersią, skonsultować się z lekarzem i dokładnie omówić potencjalne zagrożenia i korzyści wynikające z używania tego leku. Jeśli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę, powiadom lekarza przepisującego receptę o tej sytuacji.

Nie zaleca się stosowania tego preparatu w trakcie ciąży ani karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Zgłoś lekarzowi wszystkie ostatnio przyjmowane leki, w tym te, które są dostępne bez recepty.

Nie stosuj jednocześnie leków zmniejszających produkcję śluzu oskrzelowego ani preparatów hamujących kaszel (np. leków przeciwkaszlowych z kodeiną), ponieważ kaszel sprzyja usuwaniu nadmiaru wydzieliny.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Pecto Drill- tabletki do ssania?

Pecto Drill, podobnie jak każdy lek, może wywołać działania niepożądane, chociaż nie u wszystkich pacjentów. Warto pamiętać, że korzyści z jego stosowania przeważają nad ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Możliwe skutki uboczne, których częstość występowania nie jest określona, to m.in.: ból głowy, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego (widoczna krew w wymiocinach lub kale, czarne smoliste stolce), reakcje alergiczne, takie jak wysypka, świąd i pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, wysypka spowodowana lekami, ciężkie reakcje skórne pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona.