Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Pecto Drill

Pecto Drill
11.06.2024
Przeczytasz w 5 min

Co zawiera i jak działa Pecto Drill - tabletki do ssania?

Składnikiem aktywnym preparatu jest karbocysteina. Jest to substancja pochodna aminokwasu cysteiny. Działa poprzez normalizowanie produkcji śluzu w drogach oddechowych, zmniejszając jego lepkość i ułatwiając usuwanie zgromadzonego wydzieliny. W rezultacie pomaga oczyścić drogi oddechowe, ułatwiając kaszel bez zakłócania naturalnego procesu odkrztuszania.

Karbocysteina szybko się wchłania z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi około 2 godziny po podaniu preparatu. Substancja dobrze przenika do dróg oddechowych.

Kiedy stosować Pecto Drill - tabletki do ssania?

Lek jest zalecany do stosowania w przypadku chorób układu oddechowego, które objawiają się nadmiernym wydzielaniem gęstej i lepkiej wydzieliny.

Kiedy nie stosować preparatu Pecto Drill - tabletki do ssania?

Jeśli istnieją wskazania do stosowania preparatu, należy pamiętać o możliwych przeciwwskazaniach. Nie jest zalecane stosowanie preparatu w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Ponadto, preparat nie powinien być stosowany w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz u pacjentów z fenyloketonurią. Nie zaleca się również stosowania preparatu podczas ciąży ani karmienia piersią.

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując Pecto Drill- tabletki do ssania?

Okoliczności zdrowotne mogą być czynnikiem decydującym o zastosowaniu preparatu lub konieczności zmiany dawki. W niektórych przypadkach konieczne może być regularne wykonywanie określonych badań kontrolnych.

Preparaty mukolityczne mogą powodować uszkodzenie błony śluzowej żołądka. Należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.

W przypadku wystąpienia dużej ilości ropnej wydzieliny i gorączki, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Konieczne może być zastosowanie dodatkowych leków, takich jak antybiotyki.

Osoby cierpiące na przewlekłe choroby płuc lub oskrzeli powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.

Pacjenci z astmą oskrzelową powinni stosować preparat pod nadzorem lekarza z powodu ryzyka skurczu oskrzeli. W przypadku wystąpienia skurczu oskrzeli należy natychmiast przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania preparatu bezpośrednio przed snem.

Informacje dodatkowe dotyczące składników preparatu:

• preparat zawiera sorbitol; osoby z dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinny stosować preparatu

• preparat zawiera aspartam, żródło fenyloalaniny; chorzy na fenyloketonurię nie powinni stosować preparatu.

Czy preparat wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów?

Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.

Dawkowanie preparatu Pecto Drill - tabletki do ssania

Produkt występuje w postaci tabletek przeznaczonych do żucia lub ssania. Należy przestrzegać zalecanych dawek, ponieważ nie przekraczanie ich nie zwiększy skuteczności leku, a może szkodzić zdrowiu. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Dla osób dorosłych:

Zaleca się stosowanie 20-30 mg/kg masy ciała dziennie, podzielone na 2-3 dawki: 750 mg (1 tabletka do ssania) trzy razy dziennie. W przypadku długotrwałego stosowania, zaleca się zmniejszenie dawki do 750 mg (1 tabletka do ssania) dwukrotnie dziennie.

Tabletki należy żuć lub ssać.

Nie stosować preparatu przed snem.

Czas trwania leczenia zostanie określony przez lekarza.

Czy można stosować Pecto Drill - tabletki do ssania w okresie ciąży ikarmienia piersią?

W trakcie ciąży zaleca się omówienie wszelkich leków z lekarzem przed ich zastosowaniem.

Należy szczególnie zwrócić uwagę na potencjalne zagrożenia i korzyści wynikające z przyjmowania leków podczas ciąży lub karmienia piersią. W razie planowania ciąży lub gdy już się jest w ciąży, konieczne jest poinformowanie lekarza o tym, że stosuje się dany lek.

Niebezpieczne jest stosowanie leków w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

Czy mogę stosować równolegle inne preparaty?

Zgłoś lekarzowi wszystkie ostatnio przyjmowane leki, również te, które są dostępne bez recepty.

Nie należy łączyć leków zmniejszających produkcję śluzu w oskrzelach z lekami hamującymi kaszel (takimi jak np. kodeina), ponieważ kaszel sprzyja usuwaniu nadmiaru wydzieliny.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Pecto Drill- tabletki do ssania?

Jak każdy lek, również Pecto Drill może wywołać skutki uboczne, chociaż nie wystąpią one u każdego pacjenta stosującego ten specyfik. Należy pamiętać, że oczekiwane korzyści z zastosowania leku zazwyczaj przewyższają potencjalne szkody związane z wystąpieniem skutków ubocznych.

Możliwe jest pojawienie się skutków ubocznych, których częstotliwość występowania nie została określona, takich jak: ból głowy, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego (krwi można zauważyć w wymiotach lub stolcu, mogą pojawić się czarne smoliste stolce), reakcje alergiczne, w tym wysypka, świąd i pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, wysypka lekowa, ciężkie reakcje skórne pęcherzykowe, w tym zespół Stevensa i Johnsona.