Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Lek Rybelsus - Informacje, dawkowanie i działania niepożądane

Zamów konsultację
Wypełnij formularz i uzyskaj receptę w 5 minut.
Lek:  Rybelsus
Cena konsultacji:  59,00 zł

Ilość opakowań
Tabletek w opakowaniu

Najnowsze wpisy

Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Termin ważności recepty

24.11.2023
Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Escapelle

08.05.2024
Recepta Online 24/7 | E-recepta | MamyRecepte.pl

Ozempic

09.02.2024
Lek Rybelsus - Informacje, dawkowanie i działania niepożądane
02.10.2023
Przeczytasz w 7 min

Rybelsus na co ?

Rybelsus to lek oralny stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych pacjentów. Zawiera semaglutyd, peptyd podobny do naturalnego hormonu wytwarzanego w organizmie, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi.

ROZPOCZNIJ KONSULTACJĘ

Rybelsus - Cena, refundacja

Cena Rybelsus może różnić się w zależności od kraju, regionu oraz apteki. W wielu krajach Rybelsus jest dostępny na receptę i może podlegać refundacji w ramach systemu ochrony zdrowia. Aby dowiedzieć się więcej o cenie i możliwości refundacji, warto skonsultować się z lokalnym farmaceutą lub odwiedzić oficjalną stronę produktu.

Możliwe działania niepożądane preparatu Rybelsus - skutki uboczne

Jak każdy lek, Rybelsus może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Do najczęstszych skutków ubocznych należą:

 

nudności,

wymioty,

biegunka,

zaparcia,

brak apetytu.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważniejsze skutki uboczne, takie jak zapalenie trzustki. W przypadku wystąpienia poważnych działań niepożądanych lub jeśli działania niepożądane stają się uciążliwe, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania oraz środki ostrożności

Rybelsus nie powinien być stosowany u pacjentów z:

 

Typem 1 cukrzycy,

Drgawkami ketoacidotycznymi,

Uczuleniem na semaglutyd lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie.

Warto także zachować ostrożność podczas przyjmowania Rybelsus jeśli pacjent ma historię choroby trzustki, choroby nerek czy problemów z żołądkiem.

Podsumowanie informacji dotyczących leku Rybelsus

Rybelsus to nowoczesny lek stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2, który oferuje pacjentom alternatywę dla iniekcji. Jego głównym składnikiem aktywnym jest semaglutyd, który pomaga w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Pacjenci powinni być świadomi możliwych działań niepożądanych oraz przeciwwskazań związanych z tym lekiem.

Rybelsus opinie

Opinie na temat Rybelsus są zróżnicowane. Wielu pacjentów chwali lek za jego skuteczność i wygodę stosowania w formie oralnej. Inni zwracają uwagę na skutki uboczne, które czasami mogą być uciążliwe. Jak z każdym lekiem, ważne jest indywidualne dostosowanie dawkowania i regularne konsultacje z lekarzem w celu monitorowania efektów terapii.