Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Informacje ogólne, stosowanie oraz dawkowanie leku Jardiance

Informacje ogólne, stosowanie oraz dawkowanie leku Jardiance
30.09.2023
Przeczytasz w 4 min

Jardiance - Cena, refundacja

Lek Jardiance jest często stosowany w terapii cukrzycy typu 2. Jego głównym składnikiem aktywnym jest empagliflozyna. Cena leku Jardiance może różnić się w zależności od kraju, apteki i dostępnych refundacji. Zawsze warto sprawdzić aktualną cenę w lokalnej aptece oraz zorientować się, czy lek podlega refundacji w systemie opieki zdrowotnej.

Możliwe działania niepożądane preparatu Jardiance

Jak każdy lek, Jardiance może powodować działania niepożądane, chociaż nie występują one u wszystkich pacjentów. Najczęściej obserwowane działania niepożądane to:

Zakażenia układu moczowego

Dehydratacja organizmu

Obniżenie poziomu cukru we krwi (hipoglikemia), zwłaszcza gdy jest stosowany z innymi lekami przeciwcukrzycowymi

Zwiększenie ilości moczu

Jeśli zaobserwujesz jakiekolwiek niepokojące objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania oraz środki ostrożności

Leku Jardiance nie powinny stosować osoby uczulone na empagliflozynę lub na którykolwiek z pozostałych składników preparatu. Ponadto, lek ten nie jest zalecany dla pacjentów z ciężkimi problemami nerek. Zawsze przed rozpoczęciem leczenia warto skonsultować się z lekarzem i poinformować go o wszystkich przyjmowanych lekach oraz chorobach współistniejących.

Podsumowanie informacji dotyczących leku Jardiance

Jardiance jest nowoczesnym lekiem stosowanym w terapii cukrzycy typu 2. Pomimo że większość pacjentów dobrze toleruje lek, mogą wystąpić pewne działania niepożądane. Ważne jest regularne monitorowanie poziomu cukru we krwi oraz przestrzeganie zaleceń lekarza odnośnie dawkowania i kontroli zdrowia.

Jardiance opinie

Opinie na temat leku Jardiance są zróżnicowane. Wielu pacjentów chwali jego skuteczność w kontroli poziomu cukru we krwi, podczas gdy inni zgłaszają pewne skutki uboczne. Ważne jest, aby pamiętać, że reakcja na lek jest indywidualna i to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi działać dla innej. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.