Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Doxar

Doxar
13.06.2024
Przeczytasz w 5 min

Co zawiera i jak działa Doxar - tabletki?

Leczenie nadciśnienia tętniczego. Pierwsza dawka wynosi 1 mg/d, a po 1–2 tygodniach można ją zwiększyć do 2 mg/d. Następnie, w razie potrzeby, dawkę można stopniowo zwiększać do 4 mg/d, a nawet do 8 mg/d. Zalecana dawka podtrzymująca to zazwyczaj 2–4 mg/d, maksymalna dawka to 16 mg/d.
Terapia objawowa łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Początkowa dawka to 1 mg/d. Dawkę można stopniowo zwiększać, nie częściej niż co 1–2 tygodnie, w zależności od parametrów urodynamicznych i nasilenia objawów, do 2 mg/d, 4 mg/d lub 8 mg/d.

Kiedy stosować Doxar - tabletki?

• Spontaneous arterial hypertension.
• Symptomatic treatment of benign prostatic hyperplasia.

Kiedy nie stosować preparatu Doxar - tabletki?

Odrzucenie preparatu przez organizm lub substancje pokrewne chinazoliny (np. prazosynę, terazosynę), niskie ciśnienie krwi lub niskie ciśnienie ortostatyczne w historii choroby, okres karmienia piersią, łagodny przerost gruczołu krokowego z jednoczesnym przekrwieniem dróg moczowych, przewlekłe zakażenie dróg moczowych lub kamica pęcherza moczowego. W przypadku monoterapii nie zaleca się stosowania u pacjentów z nadmiarem moczu w pęcherzu lub bezmoczem (z postępującą niewydolnością nerek lub bez niej).

Dawkowanie preparatu Doxar - tabletki


Podaj lekarstwo doustnie osobom dorosłym. Osobom w starszym wieku lub z problemami nerek nie trzeba zmieniać dawki. Bądź bardzo ostrożny u pacjentów z problemami wątroby.