Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva Kapsułki twarde (10 mg + 100 mg) - 30 kaps.

Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva Kapsułki twarde (10 mg + 100 mg) - 30 kaps.

Ulotka informacyjna - Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva

Ulotka dołączona do opakowania: Informacja dla pacjenta

Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva, 5 mg + 100 mg, kapsułki, twarde

Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva, 10 mg + 100 mg, kapsułki, twarde

Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva, 20 mg + 100 mg, kapsułki, twarde

Rosuvastatinum + Acidum acetylsalicylicum

Spis treści ulotki

  1. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

    Jak przechowywać lek Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva

    Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu po EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

    Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

    Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać

    Jak usunąć leki, których się już nie używa

    Farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

    Zawartość opakowania i inne informacje

    Co zawiera lek Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva

    Substancjami czynnymi leku są rozuwastatyna (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i kwas acetylosalicylowy.

    Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva 5 mg + 100 mg

    Każda kapsułka twarda zawiera 5 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.

    Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva 10 mg + 100 mg

    Każda kapsułka twarda zawiera 10 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.

    Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva 20 mg + 100 mg

    Każda kapsułka twarda zawiera 20 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.

    Pozostałe składniki to:

    • Tabletka powlekana zawierająca rozuwastatynę:
      • Rdzeń tabletki
      • Laktoza jednowodna (patrz punkt 2 „Lek Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva zawiera laktozę”)
      • Celuloza mikrokrystaliczna
      • Magnezu tlenek, ciężki
      • Krospowidon (typ A)
      • Krzemionka koloidalna bezwodna
      • Magnezu stearynian
    • Otoczka
      • Alkohol poliwinylowy, częściowo uwodorniony
      • Tytanu dwutlenek (E 171)
      • Talk
      • Żelaza tlenek żółty (E 172)
      • Lecytyna (sojowa) (patrz punkt 2 „Lek Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva zawiera lecytynę sojową”)
      • Żelaza tlenek czerwony (E 172)
      • Guma ksantan
      • Żelaza tlenek czarny (E 172)
    • Tabletka zawierająca kwas acetylosalicylowy:
      • Celuloza mikrokrystaliczna
      • Skrobia kukurydziana
      • Krzemionka koloidalna bezwodna
      • Kwas stearynowy
    • Osłonka kapsułki:
      • Żelatyna
      • Tytanu dwutlenek (E 171)
      • Indygotyna (E 132)
      • Żelaza tlenek żółty (E 172)
    • Czarny tusz:
      • Szelak
      • Glikol propylenowy
      • Alkohol odwodniony
      • Alkohol butylowy
    Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva

    Alkohol izopropylowy

    Amonu wodorotlenek, roztwór

    Żelaza tlenek czarny (E 172)

    Potasu wodorotlenek

    Woda oczyszczona

    Jak wygląda lek Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva i co zawiera opakowanie

    Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva 5 mg + 100 mg: twarde kapsułki żelatynowe o rozmiarze 2, z białym nieprzezroczystym korpusem i ciemnozielonym nieprzezroczystym wieczkiem. Każda kapsułka zawiera jedną białą lub prawie białą, obustronnie wypukłą, owalną, niepowlekaną tabletkę kwasu acetylosalicylowego oraz jedną powlekaną, brązową, obustronnie wypukłą, okrągłą tabletkę rozuwastatyny 5 mg.

    Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva 10 mg + 100 mg: twarde kapsułki żelatynowe o rozmiarze 1, z białym nieprzezroczystym korpusem z czarnym nadrukiem „ASA 100” i jasnozielonym nieprzezroczystym wieczkiem z czarnym nadrukiem „RSV 10”. Każda kapsułka zawiera jedną białą lub prawie białą, obustronnie wypukłą, owalną, niepowlekaną tabletkę kwasu acetylosalicylowego oraz jedną powlekaną, brązową, obustronnie wypukłą, okrągłą tabletkę rozuwastatyny 10 mg.

    Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva 20 mg + 100 mg: twarde kapsułki żelatynowe o rozmiarze 0, z białym nieprzezroczystym korpusem z czarnym nadrukiem „ASA 100” i zielonym nieprzezroczystym wieczkiem z czarnym nadrukiem „RSV 20”. Każda kapsułka zawiera jedną białą lub prawie białą, obustronnie wypukłą, owalną, niepowlekaną tabletkę kwasu acetylosalicylowego oraz dwie powlekane, brązowe, obustronnie wypukłe, okrągłe tabletki rozuwastatyny 10 mg.

    Produkt Rosuvastatin/Acetylsalicylic acid Teva występuje w blistrach po 20, 28, 30, 56, 60, 90 oraz 100 kapsułek twardych. Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

    Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

    Podmiot odpowiedzialny:
    Teva B.V.
    Swensweg 5
    2031 GA Haarlem
    Holandia

    Wytwórca:
    Adamed Pharma S.A.
    ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 5
    95-200 Pabianice
    Polska

    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat leku oraz jego nazw w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego należy zwrócić się do przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego:
    Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
    ul. Emilii Plater 53
    00-113 Warszawa
    tel. (22) 345 93 00

    Data ostatniej aktualizacji ulotki: marzec 2022 r.

Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł