Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Neurontin 800 tabletki powlekane (800 mg) - 30 tabl.

Neurontin 800 tabletki powlekane (800 mg) - 30 tabl.

Informacja o leku Neurontin

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika

NEURONTIN 600, 600 mg, tabletki powlekane

NEURONTIN 800, 800 mg, tabletki powlekane

Gabapentinum

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.

- W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

- Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same.

- Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.

Spis treści ulotki

  1. Co to jest lek Neurontin i w jakim celu się go stosuje
  2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Neurontin
  3. Jak stosować lek Neurontin
  4. Możliwe działania niepożądane
  5. Jak przechowywać lek Neurontin
  6. Zawartość opakowania i inne informacje

1. Co to jest lek Neurontin i w jakim celu się go stosuje

Neurontin należy do grupy leków używanych w leczeniu padaczki i obwodowego bólu neuropatycznego (długotrwały ból spowodowany uszkodzeniem nerwów).

Substancją czynną leku Neurontin jest gabapentyna.

Lek Neurontin jest wskazany w leczeniu:

  • różnych postaci padaczki (napadów drgawkowych, które początkowo zlokalizowane są w określonych miejscach mózgu i które rozprzestrzeniają się na resztę mózgu lub nie). Neurontin przepisywany jest osobom dorosłym oraz dzieciom w wieku 6 lat i starszym jako lek wspomagający leczenie padaczki, kiedy dotychczas stosowane leczenie nie zapobiega w pełni napadom. Neurontin należy przyjmować jako lek dodatkowy w leczeniu padaczki u osób dorosłych lub dzieci w wieku 6 lat i starszych, chyba że lekarz zaleci inaczej. Neurontin można też stosować w monoterapii u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat;
  • obwodowego bólu neuropatycznego (długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów). Obwodowy (występujący przede wszystkim w kończynach dolnych i (lub) górnych) ból neuropatyczny wywoływany jest przez cały szereg różnych chorób takich jak cukrzyca czy półpasiec. Pacjenci opisują odczuwany przez siebie ból jako palący, piekący, pulsujący, przeszywający, kłujący, ostry, podobny do towarzyszącego kurczom mięśni, jako pobolewanie, mrowienie, drętwienie itp.
Informacje przed zastosowaniem leku Neurontin

Informacje ważne przed zastosowaniem leku Neurontin

Kiedy nie stosować leku Neurontin

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Neurontin należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

  • W przypadku chorób nerek, lekarz może zalecić inny schemat dawkowania.
  • W przypadku leczenia hemodializą, należy powiadomić lekarza o występujących objawach.
  • W razie wystąpienia objawów takich, jak utrzymujący się ból brzucha, uczucie nudności, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Uzależnienie

U niektórych osób może wystąpić uzależnienie od leku Neurontin. W przypadku zauważenia objawów uzależnienia należy skonsultować się z lekarzem.

Ważna informacja dotycząca potencjalnie poważnych reakcji

W związku ze stosowaniem gabapentyny zgłaszano ciężkie wysypki skórne. Należy przerwać stosowanie gabapentyny i natychmiast zwrócić się do lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z objawów związanych z ciężkimi reakcjami skórnymi.

Neurontin - ważne informacje

Neurontin - ważne informacje

Poważne objawy

Należy zapoznać się z opisem poważnych objawów, znajdującym się w punkcie 4 „Ze względu na możliwe, poważne konsekwencje zdrowotne należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli po przyjęciu leku wystąpi którykolwiek z następujących objawów”.

Osłabienie mięśni

Osłabienie mięśni, tkliwość lub ból, a szczególnie występujące w tym samym czasie złe samopoczucie i wysoka temperatura, mogą być spowodowane nieprawidłowym rozpadem włókien mięśniowych, co może zagrażać życiu i prowadzić do problemów z nerkami.

Neurontin a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Leki zawierające opioidy

Pacjent przyjmujący leki zawierające opioidy (takie jak morfina) powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę, gdyż opioidy mogą nasilać działanie leku Neurontin.

Leki zobojętniające sok żołądkowy w niestrawności

W przypadku jednoczesnego stosowania leku Neurontin oraz leków zobojętniających sok żołądkowy zawierających glin i magnez, wchłanianie leku Neurontin z żołądka może być ograniczone.

Neurontin z jedzeniem

Neurontin można przyjmować niezależnie od posiłku.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza w celu omówienia potencjalnego ryzyka dla nienarodzonego dziecka, związane z przyjmowaniem tego leku.

Ciąża

Lek Neurontin można stosować w pierwszym trymestrze ciąży, jeżeli jest taka konieczność.

Ważne informacje dotyczące stosowania leku Neurontin w ciąży

Jeśli pacjentka planuje zajść w ciążę, jest w ciąży lub podejrzewa, że może być w ciąży, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeśli pacjentka zaszła w ciążę i cierpi na padaczkę, ważne jest, aby nie przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, ponieważ może to pogorszyć przebieg choroby. Nasilenie padaczki może stanowić zagrożenie dla pacjentki i jej nienarodzonego dziecka.

W badaniu obejmującym dane dotyczące kobiet z krajów skandynawskich, które przyjmowały gabapentynę w pierwszych 3 miesiącach ciąży, nie stwierdzono zwiększonego ryzyka wystąpienia wad wrodzonych lub problemów z rozwojem funkcji mózgu (zaburzenia neurorozwojowe). Jednak u dzieci kobiet, które przyjmowały gabapentynę w czasie ciąży, występowało zwiększone ryzyko niskiej masy urodzeniowej i przedwczesnego porodu.

W przypadku stosowania w okresie ciąży gabapentyna może prowadzić do wystąpienia objawów odstawienia u noworodków. Ryzyko to może być zwiększone, gdy gabapentyna jest przyjmowana razem z opioidowymi lekami przeciwbólowymi (lekami stosowanymi w leczeniu silnego bólu).

Karmienie piersią

Gabapentyna, substancja czynna leku Neurontin przenika do mleka ludzkiego. Ponieważ nie wiadomo, jaki wpływ ma ona na karmione piersią dziecko, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Neurontin.

Płodność

W badaniach na zwierzętach nie stwierdzono wpływu leku na płodność.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Neurontin może wywoływać zawroty głowy, senność i uczucie zmęczenia. Do chwili przekonania się, jak lek ten wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów, obsługi skomplikowanych maszyn lub wykonywania innych potencjalnie niebezpiecznych czynności, należy wstrzymać się z ich wykonywaniem.

Jak stosować lek Neurontin

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie należy przyjmować więcej leku niż przepisano. Dawkę ustala lekarz.

Padaczka - zalecana dawka

Dorośli i młodzież
Należy przyjmować taką liczbę tabletek, jaką zaleci lekarz. Zazwyczaj dawki zwiększane są stopniowo. Najczęściej stosowana dawka początkowa wynosi od 300 mg do 900 mg na dobę. Następnie może być ona stopniowo zwiększana zgodnie z instrukcją lekarza do dawki maksymalnej wynoszącej 3600 mg na dobę podzielonej na 3 oddzielne dawki (jedna rano, jedna po południu i jedna wieczorem).

Neurontin - informacje dotyczące dawkowania i stosowania

Dzieci w wieku 6 lat i starsze

Wielkość dawki, jaka powinna być podawana dziecku, ustalana jest przez lekarza na podstawie masy ciała dziecka. Leczenie rozpoczyna się od małej dawki początkowej, która jest zwiększana stopniowo przez okres około 3 dni. Zazwyczaj stosowana dawka leku zapewniająca opanowanie padaczki wynosi od 25 do 35 mg/kg mc./dobę. Dawka ta zazwyczaj stosowana jest w trzech oddzielnych dawkach co polega na podawaniu dziecku tabletki (tabletek) codziennie, zwykle raz rano, drugi raz po południu i trzeci raz wieczorem.

Nie zaleca się stosowania leku Neurontin u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Obwodowy ból neuropatyczny – zalecana dawka

Dorośli: Należy przyjmować taką liczbę tabletek, jaką zaleci lekarz. Zazwyczaj dawki zwiększane są stopniowo. Najczęściej stosowana dawka początkowa wynosi od 300 mg do 900 mg na dobę. Następnie może być ona stopniowo zwiększana do dawki maksymalnej wynoszącej 3600 mg na dobę podzielonej na 3 mniejsze dawki (jedna rano, jedna po południu i jedna wieczorem).

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością nerek lub u pacjentów leczonych hemodializą: Lekarz może zalecić inny schemat dawkowania i (lub) inną dawkę leku u pacjentów z niewydolnością nerek lub u pacjentów leczonych hemodializą.

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat): Pacjenci w podeszłym wieku powinni przyjmować normalnie zalecaną dawkę leku Neurontin, chyba że cierpią na schorzenia nerek.

Sposób podawania: Lek Neurontin stosuje się doustnie. Tabletki należy połykać, popijając dużą ilością wody. Tabletki można podzielić na połowy.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Neurontin

Stosowanie większych niż zalecane dawek może spowodować zwiększenie liczby działań niepożądanych obejmujących utratę przytomności, zawroty głowy, podwójne widzenie, niewyraźną mowę, senność oraz biegunkę. W przypadku zażycia większej dawki leku Neurontin niż zalecana należy niezwłocznie wezwać lekarza lub udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR).

Pominięcie zastosowania leku Neurontin

W razie pominięcia dawki leku należy ją przyjąć zaraz po przypomnieniu sobie, chyba że nadszedł czas na kolejną dawkę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie stosowania leku Neurontin: Nie należy nagle przerywać przyjmowania leku Neurontin. Jeśli pacjent chce przerwać przyjmowanie leku Neurontin, należy najpierw omówić to z lekarzem. Poinformuje on pacjenta, jak należy to zrobić.

Skutki odstawienia leku Neurontin

Odstawianie leku Neurontin

Odstawianie leku należy przeprowadzać stopniowo, przez okres minimum 1 tygodnia. Po przerwaniukrótkotrwałego lub długotrwałego leczenia lekiem Neurontin należy mieć świadomość, że mogąwystąpić pewne działania niepożądane, tzw. efekty odstawienia. Efekty te mogą obejmować drgawki,niepokój, trudności z zasypianiem, mdłości (nudności), ból, pocenie się, drżenie, ból głowy, depresję,uczucie nienormalności, zawroty głowy i ogólnie złe samopoczucie. Efekty te występują zazwyczaj wciągu 48 godzin po przerwaniu przyjmowania leku Neurontin. Jeśli wystąpią efekty odstawienia,należy skontaktować się z lekarzem.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić siędo lekarza lub farmaceuty.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Należy przerwać stosowanie leku Neurontin i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli poprzyjęciu leku wystąpi którykolwiek z następujących objawów:

  • czerwonawe, nieuniesione tarczowate lub okrągłe plamy na tułowiu, często z pęcherzamiw środku, łuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej, gardła, nosa, narządówpłciowych i oczu. Te ciężkie wysypki skórne mogą być poprzedzone gorączką iobjawami grypopodobnymi (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwiczeoddzielanie się naskórka).
  • rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała i powiększone węzły chłonne (zespółDRESS lub zespół nadwrażliwości na lek).

Ze względu na możliwe, poważne konsekwencje zdrowotne należy niezwłocznie skontaktowaćsię z lekarzem, jeśli po przyjęciu leku wystąpi którykolwiek z następujących objawów:

  • utrzymujący się ból brzucha, nudności i wymioty, ponieważ mogą to być objawy ostregozapalenia trzustki
  • zaburzenia oddychania, które mogą, zwłaszcza jeśli są ciężkie, powodować koniecznośćuzyskania natychmiastowej i intensywnej opieki medycznej w celu przywróceniaprawidłowego oddychania

Lek Neurontin może powodować poważne lub zagrażające życiu reakcje alergiczne, któremogą dotyczyć skóry lub innych części ciała, na przykład wątroby lub krwinek. Przy takimodczynie może występować wysypka. Taka reakcja może wymagać przyjęcia do szpitala lubprzerwania stosowania leku Neurontin. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem,jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów:

  • wysypka skórna i zaczerwienienie skóry, i (lub) wypadanie włosów
  • pokrzywka
  • gorączka
  • nieustępujące powiększenie węzłów chłonnych
  • obrzęk warg, twarzy i języka
  • żółcenie skóry lub białkówek oczu
  • nietypowe siniaki lub krwawienie
  • silne zmęczenie lub osłabienie
  • nieoczekiwany ból mięśni
  • częste zakażenia

Te objawy mogą być pierwszą oznaką poważnego odczynu. Lekarz powinien zbadaćpacjenta i podjąć decyzję o kontynuowaniu przyjmowania leku Neurontin.

W przypadku leczenia hemodializą należy powiadomić lekarza o występujących bólach mięśnii (lub) osłabieniu.

Działania niepożądane leku

Inne działania niepożądane obejmują:

Bardzo często:

(mogą występować częściej niż u 1 na 10 osób)

  • Zakażenia wirusowe
  • Senność, zawroty głowy, brak koordynacji
  • Uczucie zmęczenia, gorączka

Często:

(mogą występować nie częściej niż u 1 na 10 osób)

  • Zapalenie płuc, zakażenia układu oddechowego, zakażenia układu moczowego, zapalenie ucha lub inne zakażenia
  • Zmniejszenie liczby białych krwinek
  • Jadłowstręt, zwiększony apetyt
  • Złość wobec innych, dezorientacja, zmiany nastroju, depresja, lęk, nerwowość, zaburzenia myślenia
  • Drgawki, nagłe ruchy mięśni, problemy z mówieniem, utrata pamięci, drżenie, zaburzenia snu, bóle głowy, zwiększenie wrażliwości skóry, osłabione czucie (drętwienie)
  • Zaburzenia koordynacji, nietypowe ruchy gałek ocznych, wzmożone, osłabione lub zniesione odruchy
  • Nieostre widzenie, podwójne widzenie
  • Zawroty głowy
  • Nadciśnienie tętnicze, zaczerwienienie lub rozszerzenie naczyń krwionośnych
  • Duszność, zapalenie oskrzeli, ból gardła, kaszel, uczucie suchości w nosie
  • Wymioty, nudności, problemy z zębami, zapalenie dziąseł, biegunka, ból brzucha, niestrawność, zaparcia, suchość w ustach lub gardle, wzdęcia
  • Obrzęk twarzy, zasinienia, wysypka, swędzenie, trądzik
  • Bóle stawowe, bóle mięśniowe, bóle pleców, drżenie mięśni
  • Zaburzenia erekcji (impotencja)
  • Obrzęk nóg i rąk, trudności z chodzeniem, osłabienie, ból, złe samopoczucie, objawy przypominające grypę
  • Zmniejszenie liczby białych krwinek, zwiększenie masy ciała
  • Przypadkowe urazy, złamania kości, otarcia naskórka

Dodatkowo w badaniach klinicznych u dzieci często zgłaszano agresywne zachowania i nagłe zgięcia kończyn.

Niezbyt często:

(mogą występować nie częściej niż u 1 na 100 osób)

  • Pobudzenie (stan ciągłego niepokoju oraz niezamierzone i bezcelowe ruchy)
  • Reakcje alergiczne, np. pokrzywka
  • Ograniczenie ruchu
  • Kołatanie serca
  • Trudności z połykaniem
  • Obrzęk obejmujący twarz, tułów, kończyny
  • Nieprawidłowe wyniki badań krwi wskazujące na zaburzenia czynności wątroby
  • Zaburzenia psychiczne
  • Upadki
  • Podwyższone stężenie glukozy we krwi (najczęściej obserwowane u pacjentów z cukrzycą)

Rzadko:

(mogą występować nie częściej niż u 1 na 1000 osób)

  • Obniżone stężenie glukozy we krwi (najczęściej obserwowane u pacjentów z cukrzycą)
  • Utrata przytomności
Trudności z oddychaniem - skutki uboczne leku Neurontin

Trudności z oddychaniem, płytki oddech (depresja oddechowa)

Po wprowadzeniu leku Neurontin do obrotu obserwowano następujące działania niepożądane:

  • Zmniejszenie liczby płytek krwi (krwinek odpowiedzialnych za krzepnięcie krwi)
  • Omamy
  • Nieprawidłowe ruchy, jak na przykład wykręcanie kończyn czy nagłe ich zgięcia, sztywność mięśni
  • Dzwonienie w uszach
  • Zażółcenie skóry i białkówek oczu (żółtaczka), zapalenie wątroby
  • Ostra niewydolność nerek, nietrzymanie moczu
  • Rozrost tkanek w obrębie piersi, powiększenie piersi
  • Działania niepożądane po nagłym przerwaniu stosowania gabapentyny (lęk, trudności ze snem, nudności, ból, nadmierne pocenie się), ból w klatce piersiowej
  • Rozpad włókien mięśniowych (rabdomioliza)
  • Zmiany w wynikach badań krwi (zwiększone stężenie fosfokinazy kreatynowej)
  • Zaburzenia czynności seksualnych, w tym niezdolność do osiągnięcia orgazmu, opóźniony wytrysk
  • Niedobór sodu we krwi
  • Reakcje anafilaktyczne (ciężkie, mogące zagrażać życiu reakcje alergiczne, obejmujące trudności w oddychaniu, obrzęk warg, gardła i języka oraz niedociśnienie tętnicze z koniecznością natychmiastowego leczenia)
  • Ryzyko rozwoju uzależnienia od leku Neurontin ("uzależnienie od leku")

Po przerwaniu krótkotrwałego lub długotrwałego leczenia lekiem Neurontin należy mieć świadomość, że mogą wystąpić pewne działania niepożądane, tzw. efekty odstawienia (patrz "Przerwanie przyjmowania leku Neurontin").

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C 02-222 Warszawa tel.: + 48 22 49 21 301 faks: + 48 22 49 21 309 Strona internetowa: . Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu lub przedstawicielowi podmiotu odpowiedzialnego. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Jak przechowywać lek Neurontin

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Tabletek powlekanych Neurontin nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Zawartość opakowania i inne informacje o leku Neurontin

Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera lek Neurontin

Substancją czynną leku jest gabapentyna. Każda tabletka powlekana zawiera 600 mg lub 800 mg gabapentyny.

Pozostałe składniki leku Neurontin, tabletki powlekane to: poloksamer 407 (tlenek etylenu i tlenek propylenu), kopowidon, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Skład otoczki: Opadry White YS-1-18111 (hydroksypropyloceluloza, talk)

Środek wygładzający: wosk Candelila.

Jak wygląda lek Neurontin i co zawiera opakowanie

Neurontin 600 mg tabletki powlekane, to białe, podłużne tabletki powlekane z rowkiem dzielącym po obu stronach i wytłoczonym napisem „NT” oraz „16” po jednej stronie.

Neurontin 800 mg tabletki powlekane, to białe, podłużne tabletki powlekane z rowkiem dzielącym po obu stronach i wytłoczonym napisem „NT” oraz „26” po jednej stronie.

Opakowanie Aluminium/PVC/PE/PVDC blister lub Aluminium/PVC/PVDC blister zawiera: 20, 30, 45, 50, 60, 84, 90, 100, 200, 500 tabletek.

Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

Podmiot odpowiedzialny:

Upjohn EESV Rivium Westlaan 142 2909 LD Capelle aan den IJssel Holandia

Wytwórca:

Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH Mooswaldallee 1 79108 Freiburg Im Breisgau Niemcy MEDIS INTERNATIONAL a.s., výrobní závod Bolatice Průmyslová 961/16 747 23 Bolatice Czechy

Ten produkt leczniczy jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i w Zjednoczonym Królestwie (Irlandia Północna) pod następującą nazwą: Neurontin:

Nazwa państwa Nazwa produktu leczniczego członkowskiego

Austria Neurontin 600 mg Filmtabletten Neurontin 800 mg Filmtabletten

Belgia/Luksemburg Neurontin 600 mg comprimés pelliculés/filmomhulde tabletten/Filmtabletten, Neurontin 800 mg comprimés pelliculés/filmomhulde tabletten/Filmtabletten

Neurontin w różnych krajach

Neurontin w różnych krajach

Republika Czeska

Neurontin 600mg

Neurontin 800mg

Dania

Neurontin

Finlandia

Neurontin 600 mg tabletti, kalvopäällysteinen

Neurontin 800 mg tabletti, kalvopäällysteinen

Francja

Neurontin 600 mg comprimé pelliculé

Neurontin 800 mg comprimé pelliculé

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego:

Viatris Healthcare Sp. z o.o.

tel. 22 546 64 00

Data ostatniej aktualizacji ulotki: 01/2025

Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł