Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Laboratoria PolfaŁodź IBUPROFEN MAX tabletki powlekane (400 mg) - 50 tabl.

Laboratoria PolfaŁodź IBUPROFEN MAX tabletki powlekane (400 mg) - 50 tabl.

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX, 400 mg, tabletki powlekane

Ibuprofenum

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera onainformacje ważne dla pacjenta.

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub wedługzaleceń lekarza lub farmaceuty.

Wskazówki dotyczące stosowania:

  • Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
  • Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.
  • Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawyniepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lubpielęgniarce.
  • Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się zlekarzem.

Spis treści ulotki:

  1. Co to jest lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX i w jakim celu się go stosuje
  2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX
  3. Jak stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX
  4. Możliwe działania niepożądane
  5. Jak przechowywać lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX
  6. Zawartość opakowania i inne informacje

1. Co to jest lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX i w jakim celu się go stosuje

Ibuprofen należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), o działaniuleczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX stosowany jest w następujących przypadkach:

  • bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. bólnapięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóletowarzyszące grypie i przeziębieniu),
  • gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych choróbzakaźnych),
  • bolesne miesiączkowanie.

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX

Kiedy nie stosować leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku(wymienionych w punkcie 6),
  • jeśli pacjent ma uczulenie na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy lub na innesubstancje; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego(choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujące się występowaniem obrzęków), skurczuoskrzeli, nieżytu nosa (kataru) lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasuacetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby,
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie),perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ,
  • w ciężkiej niewydolności serca (klasa IV wg NYHA),
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie tętnicze,
Ostrzeżenia dotyczące stosowania leku Ibuprofen MAX

Ostrzeżenia dotyczące stosowania leku Ibuprofen MAX

Warunki, w których należy zachować szczególną ostrożność:

  • jeśli u pacjenta występuje krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie;
  • jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego;
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym nawodnieniem);
  • w przypadku skazy krwotocznej oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych;
  • w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2;
  • w ostatnich trzech miesiącach ciąży;
  • u dzieci i młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg (w wieku poniżej 12 lat).

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Przed rozpoczęciem stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Zachować szczególną ostrożność:

  • u osób z zaburzoną czynnością wątroby i (lub) nerek oraz układu krążenia;
  • u osób z astmą oskrzelową lub alergią;
  • u osób, u których występuje toczeń rumieniowaty układowy;
  • u osób z cukrzycą;
  • bezpośrednio po dużym zabiegu operacyjnym.

Dzieci i młodzież:

U odwodnionych dzieci i młodzieży istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek. U osób w wieku powyżej 65 lat istnieje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, niż u pacjentów młodszych.

Podczas długotrwałego stosowania leku, szczególnie u osób z chorobami przewodu pokarmowego w wywiadzie, istnieje ryzyko poważnych powikłań. W przypadku nietypowych objawów należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Skutki stosowania leku Ibuprofen MAX

Skutki stosowania leku Ibuprofen MAX

Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić douszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek.

Podczas długotrwałego stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX, wymagane jestregularne kontrolowanie wskaźników czynności wątroby, czynności nerek oraz morfologii krwi.

Reakcje skórne

Notowano występowanie ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem leku LaboratoriaPolfaŁódź Ibuprofen MAX. Jeśli pojawią się: jakakolwiek wysypka na skórze, zmiany na błonachśluzowych, pęcherze lub inne objawy uczulenia, należy przerwać przyjmowanie leku LaboratoriaPolfaŁódź Ibuprofen MAX i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną, ponieważ mogą to byćpierwsze objawy bardzo ciężkiej reakcji skórnej. Patrz punkt 4.

Ciężkie i ostre reakcje nadwrażliwości (np. wstrząs anafilaktyczny) obserwuje się bardzo rzadko. Powystąpieniu pierwszych objawów ciężkiej nadwrażliwości po podaniu leku Laboratoria PolfaŁódźIbuprofen MAX, leczenie należy przerwać i natychmiast powiadomić lekarza.

Lek ten należy do grupy leków (niesteroidowe leki przeciwzapalne NLPZ), które mogąniekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje pozakończeniu terapii.

Zakażenia

Lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX może ukryć objawy zakażenia, takie jak gorączka i ból.W związku z tym lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX może opóźnić zastosowanieodpowiedniego leczenia zakażenia, a w konsekwencji prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań.

Zaobserwowano to w przebiegu wywołanego przez bakterie zapalenia płuc i bakteryjnych zakażeńskóry związanych z ospą wietrzną. Jeśli pacjent przyjmuje ten lek podczas występującego zakażenia, aobjawy zakażenia utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Podczas długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych, może wystąpić ból głowy, którego nienależy leczyć poprzez zwiększanie dawki leku. Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować sięz lekarzem, jeśli pomimo przyjmowania leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX często występująbóle głowy.

Przyjmowanie leku w najmniejszej, skutecznej dawce przez najkrótszy okres, konieczny dołagodzenia objawów, zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

Lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX, jako produkt dostępny bez recepty, jest zalecany dostosowania przez krótki okres czasu, choć nie wyklucza się stosowania z zalecenia lekarza.

W przypadku wystąpienia nowych lub nasilenia wyżej wymienionych objawów, należy skontaktowaćsię z lekarzem lub farmaceutą.

Lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX a inne leki

Lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.Lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX może wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływać na działanie leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX.

Lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX należy stosować ostrożnie w połączeniu z:

  • kwasem acetylosalicylowym, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym z selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2, lub glukokortykosteroidami; stosowanie tych leków jednocześnie z ibuprofenem może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego,
  • leki obniżającymi ciśnienie krwi (inhibitorami ACE, takie jak captopryl, lekami beta-adrenolitycznymi, takie jak leki zawierające atenolol, lekami będącymi antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan) i lekami moczopędnymi: ibuprofen (podobnie jak inne niesteroidowe leki przeciwzapalne) może osłabiać działanie tych leków,
  • leki moczopędnymi oszczędzającymi potas: istnieje ryzyko wzrostu stężenia potasu we krwi,
  • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzającymi krew/zapobiegającymi powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna/kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna): nieliczne dane kliniczne wskazują, że leki z grupy NLPZ mogą zwiększać działanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,

Także niektóre inne leki mogą ulegać wpływowi lub mieć wpływ na leczenie lekiem Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX. Dlatego też przed zastosowaniem leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX z innymi lekami zawsze należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX z jedzeniem, piciem i alkoholem

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX podczas posiłków.Należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może on nasilać działania niepożądane leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX, szczególnie ze strony przewodu pokarmowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność - informacje o leku Ibuprofen MAX

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno przyjmować leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX w ostatnich 3 miesiącach ciąży, ponieważ może to zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub wpłynąć niekorzystnie na przebieg porodu.

Stosowanie ibuprofenu w ostatnich trzech miesiącach ciąży u nienarodzonego dziecka może doprowadzić do chorób nerek i serca. Może również powodować skłonność do krwawień u matki i jej dziecka oraz prowadzić do wystąpienia porodu później niż jest to spodziewane lub do wydłużenia czasu trwania porodu.

Nie należy stosować tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że jest to absolutnie konieczne i zalecone przez lekarza. Jeśli wymagane jest leczenie ibuprofenem w tym okresie lub podczas próby zajścia w ciążę, należy stosować najniższą dawkę przez możliwie najkrótszy czas.

Lek ten przenika do mleka kobiet karmiących piersią, ale można go stosować podczas karmienia piersią, jeśli jest stosowany w zalecanej dawce i przez możliwie najkrótszy czas.

Lek ten należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność kobiet. Stosowanie tego leku nie jest zalecane w przypadku kobiet starających się zajść w ciążę. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Zasadniczo ibuprofen nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, takich jak: zmęczenie, senność, zawroty głowy (zgłaszanych jako częste) i zaburzeń widzenia (zgłaszanych jako niezbyt częste) podczas stosowania dużych dawek, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona w pojedynczych przypadkach. Działanie to może być nasilone w przypadku jednoczesnego spożywania alkoholu.

Informacje dodatkowe

Lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX zawiera czerwień koszenilową (E 124) i azorubinę (E 122) – lek może powodować reakcje alergiczne.

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na 1 dawkę, to znaczy lek uznaje się za ,,wolny od sodu”.

Jak stosować lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem (patrz punkt 2).

Występowanie działań niepożądanych można zminimalizować poprzez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez najkrótszy okres, konieczny do opanowania objawów.

Dorośli i młodzież (w wieku od 12 lat) o masie ciała 40 kg i większej: 5/8

Informacje o dawkowaniu leku Ibuprofen MAX

Dawkowanie leku Ibuprofen MAX

Dawka początkowa ibuprofenu to 400 mg (1 tabletka). W razie konieczności można przyjąć dodatkową dawkę 400 mg ibuprofenu (1 tabletka). Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalany odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być on krótszy niż 6 godzin. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać całkowitej dawki 1200 mg ibuprofenu (3 tabletki).

Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy

Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy to 400 mg (1 tabletka) w dawce pojedynczej, a w razie konieczności 400 mg (1 tabletka) co 4 - 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu nie powinna przekraczać 1200 mg (3 tabletki). Przyjmowanie leku należy ograniczyć do maksymalnie dwóch lub trzech dni w tygodniu.

Sposób podawania

Podanie doustne.
Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX podczas posiłków.

Informacje dodatkowe

Leku nie należy stosować u pacjentów o masie ciała poniżej 40 kg.
Leku nie należy stosować u pacjentów w wieku poniżej 12 lat.

Pacjenci w wieku powyżej 65 lat

Jeśli pacjent jest w podeszłym wieku powinien zawsze skonsultować się z lekarzem zanim zacznie stosowanie leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX, ze względu na większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Lekarz zaleci odpowiednie stosowanie leku.

Zaburzenia czynności wątroby i nerek

Jeśli pacjent choruje z powodu zmniejszonej czynności nerek lub wątroby, należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX. Lekarz zaleci odpowiednie stosowanie leku.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku

W razie przyjęcia większej, niż zalecana, dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć.

Objawy przedawkowania

Objawy mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą występować ślady krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczopląs. Po przyjęciu dużej dawki występowała senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

Mogą także wystąpić szumy uszne, ból głowy, biegunka i krwawienie z przewodu pokarmowego. W cięższych przypadkach przedawkowania, może również wystąpić okresowe pobudzenie, dezorientacja, śpiączka, niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby. U pacjentów chorujących na astmę może nastąpić zaostrzenie choroby.

Pominięcie zastosowania i przerwanie stosowania leku

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić siędo lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane

4. Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W związku z leczeniem lekami z grupy NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca.

Przyjmowanie leków, zawierających w swoim składzie ibuprofen, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał serca) lub udaru. Wzrost ryzyka następuje w przypadku stosowania dużych dawek leku i w przypadku stosowania leku przez długi okres czasu.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (u mniej niż 1 na 100 osób):

  • wysypki,
  • niestrawność, ból brzucha, nudności,
  • bóle głowy,
  • zaburzenia widzenia,
  • pokrzywka i świąd.

Działania niepożądane występujące rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000 osób):

  • biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka,
  • depresja, dezorientacja, omamy, bezsenność,
  • zawroty głowy, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
  • niedowidzenie toksyczne,
  • szumy uszne,
  • zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek, przedłużony czas krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, leukopenia – zmniejszenie liczby białych krwinek - leukocytów, trombocytopenia – zmniejszenie liczby płytek krwi, pancytopenia – niedobór wszystkich prawidłowych krwinek: czerwonych, białych i płytek krwi, agranulocytoza – brak pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów),
  • zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania,
  • rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona (ciężki, zagrażający życiu typ reakcji alergicznej), toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka,
  • smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat,
  • aseptyczne zapalenie opon mózgowych,
  • obrzęki, dysuria (dyskomfort towarzyszący oddawaniu moczu), zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi (retencja sodu),
  • ciężkie reakcje nadwrażliwości jak obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia (przyspieszone bicie serca), hipotensja (nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi), wstrząs; zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.

Działania niepożądane o częstości nieznanej (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

7/8

Zespół DRESS - skutki uboczne leku Ibuprofen MAX

Zespół DRESS - skutki uboczne leku Ibuprofen MAX

Mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS. Do objawów zespołu DRESS należą: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów (rodzaj białych krwinek).

Czerwona łuskowata wysypka

ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka). Jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać przyjmowanie leku Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Patrz także punkt 2.

Skóra staje się wrażliwa na światło.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:

Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa

Tel.: + 48 22 49 21 301, Faks: + 48 22 49 21 309,

Strona internetowa:

Działania niepożądane można również zgłaszać podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Jak przechowywać lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności (EXP) zamieszczonego na blistrze i pudełku. Termin ważności (EXP) oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Nie stosować tego leku, jeśli zauważy się, że blister jest uszkodzony.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX - Substancją czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka powlekana zawiera: 400 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka tabletki Opadry 03F240028 Pink: talk, hypromeloza, makrogol 6000, czerwień koszenilowa (E 124), tytanu dwutlenek (E 171), azorubina (E 122).

Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX - Co zawiera opakowanie

Jak wygląda lek Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen MAX i co zawiera opakowanie

Tabletka powlekana

Błyszczące purpurowe, obustronnie wypukłe, okrągłe tabletki powlekane, z wytłoczonym po jednej stronie oznakowaniem „R-06”, zapakowane w blistry, w tekturowe pudełko. Jeden blister zawiera 10 tabletek.

Wielkość opakowań:

10 tabletek – 1 blister po 10 szt.

20 tabletek – 2 blistry po 10 szt.

30 tabletek – 3 blistry po 10 szt.

40 tabletek – 4 blistry po 10 szt.

50 tabletek – 5 blistrów po 10 szt.

60 tabletek – 6 blistrów po 10 szt.

Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Podmiot odpowiedzialny

URGO Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142 B
02-305 Warszawa
tel: 22 616 33 48

Importer

Wörwag Pharma Operations Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. gen. Mariana Langiewicza 58
95-050 Konstantynów Łódzki

Data ostatniej aktualizacji ulotki:
9/8

Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł