Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Kwetaplex XR tabletki o przedłużonym uwalnianiu (300 mg) - 60 tabl.

Kwetaplex XR tabletki o przedłużonym uwalnianiu (300 mg) - 60 tabl.

Ulotka dla pacjenta - Kwetaplex XR

Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta

Kwetaplex XR, 50 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Kwetaplex XR, 200 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Kwetaplex XR, 300 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Kwetaplex XR, 400 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu


Quetiapinum

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.

  • Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
  • Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same.
  • Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.

Spis treści ulotki:

  1. Co to jest lek Kwetaplex XR i w jakim celu się go stosuje.
  2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Kwetaplex XR.
  3. Jak stosować lek Kwetaplex XR.
  4. Możliwe działania niepożądane.
  5. Jak przechowywać lek Kwetaplex XR.
  6. Zawartość opakowania i inne informacje.

1. Co to jest lek Kwetaplex XR i w jakim celu się go stosuje

Kwetaplex XR zawiera substancję nazywaną kwetiapiną. Należy ona do grupy leków przeciwpsychotycznych. Kwetaplex XR może być stosowany do leczenia chorób takich jak:

  • depresja w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego i ciężkie epizody depresyjne w przebiegu dużej depresji, kiedy pacjent odczuwa silny smutek lub załamanie, ma poczucie winy, brak energii i apetytu lub trudności w zasypianiu;
  • mania: kiedy pacjent może być bardzo pobudzony, podniecony, rozentuzjazmowany, nadmiernie aktywny lub ma ograniczoną zdolność krytycznej oceny, w tym bywa agresywny lub przejawia zachowania destrukcyjne;
  • schizofrenia, kiedy pacjent słyszy lub odczuwa nieistniejące głosy i rzeczy, ma zwidy, jest nadmiernie podejrzliwy, zalękniony, zaniepokojony, zagubiony, ma poczucie winy, napięcia lub depresji.

W przypadku leczenia ciężkich epizodów depresyjnych w przebiegu dużej depresji lek Kwetaplex XR będzie stosowany jednocześnie z innym lekiem. Lekarz może zalecić dalsze stosowanie leku Kwetaplex XR, nawet jeśli stan pacjenta ulegnie poprawie.

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Kwetaplex XR

Kiedy nie zażywać leku Kwetaplex XR:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na kwetiapinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
  • jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie:
    • niektóre leki stosowane w zakażeniu wirusem HIV,
    • leki z grupy azoli (stosowane w zakażeniach grzybiczych),
Lek Kwetaplex XR - ostrzeżenia i środki ostrożności

Leki, z którymi należy skonsultować się przed stosowaniem Kwetaplex XR:

  • erytromycynę lub klarytromycynę (stosowane w zakażeniach)
  • nefazodon (stosowany w leczeniu depresji)

W razie wątpliwości, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Kwetaplex XR.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Kwetaplex XR należy omówić to z lekarzem, jeśli:

  • u pacjenta lub w jego rodzinie występują lub występowały choroby serca, np. zaburzenia rytmu serca; osłabienia mięśnia sercowego lub zapalenie mięśnia sercowego, pacjent stosuje leki, które mogą powodować zmiany rytmu serca;
  • pacjent ma niskie ciśnienie krwi;
  • pacjent przebył udar mózgu, szczególnie jeśli jest w podeszłym wieku;
  • u pacjenta występują zaburzenia dotyczące wątroby;

(pozostała część tekstu skrócona w celach prezentacyjnych)

Należy poinformować lekarza możliwie jak najszybciej, jeżeli wystąpią objawy takie jak:

  • Szybkie i nieregularne bicie serca, nawet podczas odpoczynku, kołatanie serca, trudności z oddychaniem, ból w klatce piersiowej lub niewyjaśnione zmęczenie. Lekarz będzie musiał zbadać serce i jeśli to konieczne, natychmiast skierować pacjenta do kardiologa.
Ważne informacje dotyczące leku Kwetaplex XR

Ważne informacje dotyczące leku Kwetaplex XR

Gorączka, objawy grypopodobne, ból gardła, lub inne infekcje, które mogą być skutkiem małej liczby białych krwinek. Może to wymagać przerwania terapii lekiem Kwetaplex XR i (lub) zastosowania odpowiedniego leczenia;

Zaparcia wraz z utrzymującym się bólem brzucha lub zaparcia, które nie reagują na leczenie. Może to prowadzić do poważnej niedrożności jelit.

Myśli samobójcze i pogłębienie depresji

Osoby, u których występuje depresja, mogą czasami mieć myśli o samookaleczeniu lub o popełnieniu samobójstwa. Takie objawy czy zachowanie mogą nasilać się na początku stosowania leków przeciwdepresyjnych, ponieważ zaczynają one działać zazwyczaj po upływie 2 tygodni, a czasem później. Takie myśli mogą także nasilić się po nagłym odstawieniu leku. Wystąpienie myśli samobójczych, myśli o samookaleczeniu lub popełnieniu samobójstwa są bardziej prawdopodobne, jeżeli pacjent jest młodym dorosłym. Dane z badań klinicznych wskazują na zwiększone ryzyko wystąpienia myśli samobójczych i (lub) zachowań samobójczych u młodych dorosłych w wieku poniżej 25 lat chorych na depresję.

Jeśli u pacjenta występują myśli samobójcze lub myśli o samookaleczeniu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala. Pomocne może okazać się poinformowanie krewnych lub przyjaciół o depresji oraz poproszenie ich o przeczytanie tej ulotki. Pacjent może zwrócić się o pomoc do krewnych lub przyjaciół i prosić o informowanie go, jeśli zauważą, że depresja nasiliła się lub wystąpiły niepokojące zmiany w jego zachowaniu.

Ciężkie niepożądane reakcje skórne

Podczas stosowania tego leku bardzo rzadko zgłaszano ciężkie niepożądane reakcje skórne (SCAR, ang. severe cutaneous adverse reactions), które mogą zagrażać życiu lub prowadzić do zgonu. Zwykle występują one jako:

  • zespół Stevensa Johnsona (ang. Stevens Johnson syndrome, SJS) rozległa wysypka ze zmianami pęcherzowymi i łuszczeniem skóry, szczególnie w okolicach ust, nosa oczu i narządów płciowych
  • toksyczna martwica naskórka (ang. toxic epidermal necrolysis, TEN), cięższa postać powodująca rozległe łuszczenie się skóry
  • Wysypka z eozynofilią i objawami układowymi (DRESS), obejmuje objawy grypopodobne z wysypką, gorączką, obrzękiem gruczołów i nieprawidłowymi wynikami badań krwi (w tym zwiększeniem liczby białych krwinek (eozynofilia) i enzymów wątrobowych)

Jeśli u pacjenta wystąpią te objawy, należy przerwać stosowanie leku Kwetaplex XR i natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub zgłosić się po pomoc medyczną.

Przyrost masy ciała

U pacjentów stosujących lek Kwetaplex XR występował przyrost masy ciała. Należy regularnie, samemu lub z lekarzem kontrolować masę ciała.

Dzieci i młodzież

Leku Kwetaplex XR nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Lek Kwetaplex XR a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Nie należy przyjmować leku Kwetaplex XR, jeśli pacjent stosuje:

  • niektóre leki stosowane w leczeniu HIV,
  • leki z grupy azoli (stosowane w zakażeniach grzybiczych),
  • erytromycynę lub klarytromycynę (stosowane w zakażeniach),
  • nefazodon (stosowany w leczeniu depresji).

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent przyjmuje:

  • leki przeciwpadaczkowe (takie jak fenytoina lub karbamazepina),
Leki Kwetaplex XR - informacje dla pacjentów

Leki Kwetaplex XR - informacje dla pacjentów

Interakcje leków

Przed przyjęciem leku Kwetaplex XR należy poinformować lekarza o stosowanych lekach, szczególnie:

  • leki przeciwnadciśnieniowe,
  • barbiturany (leki stosowane w zaburzeniach snu),
  • tiorydazynę lub lit (lub inny lek przeciwpsychotyczny),
  • leki, które mają wpływ na rytm serca, na przykład leki zaburzające bilans elektrolitów, takie jak leki moczopędne (odwadniające) lub wybrane antybiotyki (leki stosowane w zakażeniach),
  • leki zapierające,
  • leki antycholinergiczne mające wpływ na sposób funkcjonowania komórek nerwowych w celu leczenia określonych schorzeń,
  • leki przeciwdepresyjne.

Kwetaplex XR z jedzeniem, piciem i alkoholem

Przyjmowanie leku Kwetaplex XR z jedzeniem, piciem i alkoholem:

Przyjmowanie pokarmu może zaburzać działanie leku, dlatego Kwetaplex XR należy stosować przynajmniej godzinę przed posiłkiem lub bezpośrednio przed snem.

Należy zachować ostrożność w piciu napojów alkoholowych. Jednoczesne stosowanie leku Kwetaplex XR i alkoholu może wywołać senność.

Nie należy spożywać soku grejpfrutowego w czasie stosowania leku Kwetaplex XR. Może to wpływać na sposób działania leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku Kwetaplex XR. Leku Kwetaplex XR nie należy stosować w czasie ciąży ani podczas karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Kwetaplex XR może powodować senność. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, dopóki pacjent nie upewni się, jak lek na niego wpływa.

Wpływ na wynik badań wykrywających narkotyki w moczu

Jeśli pacjent przyjmuje Kwetaplex XR i wykonuje badania oznaczenia narkotyków w moczu, niektóre metody badań mogą wykazać wynik pozytywny na metadon lub trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA) pomimo, że nie były przyjmowane. Należy wykonać bardziej szczegółowe badania.

Kwetaplex XR zawiera sód

Kwetaplex XR 50 mg, 200 mg, 300 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu zawierają mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na tabletkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Kwetaplex XR 400 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu zawierają 25,67 mg sodu w każdej tabletce, odpowiadające 1,28% maksymalnej zalecanej dobowej dawki sodu w diecie u osób dorosłych.

Kwetaplex XR - zalecenia dotyczące przyjmowania leku

Zalecenia dotyczące przyjmowania leku Kwetaplex XR

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należyzwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkę początkową określi lekarz prowadzący. Zazwyczaj stosowana dobowa dawka podtrzymującaleku Kwetaplex XR mieści się w zakresie od 150 mg do 800 mg, w zależności od objawów i potrzebpacjenta.

  • Lek należy przyjmować raz na dobę.
  • Tabletek nie należy dzielić, żuć ani kruszyć.
  • Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
  • Tabletki należy przyjmować bez pokarmu (przynajmniej godzinę przed posiłkiem lub przed snem, zgodnie z zaleceniami lekarza).
  • Nie należy spożywać soku grejpfrutowego podczas stosowania leku Kwetaplex XR. Może onwpływać na sposób działania leku.
  • Nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej, nie należy przerywać stosowania leku, jeśli lekarz taknie zdecyduje.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Lekarz może zalecić zmianę dawki leku u pacjenta z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci w podeszłym wieku

Lekarz może zalecić zmianę dawki leku u pacjenta w podeszłym wieku.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Kwetaplex XR nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Kwetaplex XR

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, pacjent może odczuwać senność, zawrotygłowy, nieprawidłowe bicie serca. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić siędo najbliższego szpitala. Należy zabrać lek Kwetaplex XR ze sobą.

Pominięcie przyjęcia leku Kwetaplex XR

Jeśli pacjent zapomniał zastosować dawkę leku, powinien zażyć ją jak najszybciej. Jeżeli zbliża siępora zastosowania kolejnej dawki, należy zażyć lek o zwykłej porze. Nie należy stosować podwójnejdawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie przyjmowania leku Kwetaplex XR

W razie nagłego przerwania stosowania leku Kwetaplex XR mogą wystąpić trudności w zasypianiu(bezsenność), nudności, bóle głowy, biegunka, wymioty, zawroty głowy lub drażliwość. Lekarz możezalecić stopniowe zmniejszanie dawki przed zakończeniem leczenia.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić siędo lekarza lub farmaceuty.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo częste działania niepożądane (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 osób):

  • zawroty głowy (mogące powodować upadki), ból głowy, suchość w jamie ustnej;
  • senność (może ustępować podczas dalszego stosowania tego leku) (może powodować upadki);
  • objawy odstawienia (objawy, które mogą wystąpić po przerwaniu stosowania tego leku), w tymtrudności w zasypianiu (bezsenność), nudności, bóle głowy, biegunka, wymioty, zawroty głowylub rozdrażnienie. Zaleca się stopniowe odstawianie leku przez 1–2 tygodnie;
  • przybieranie na wadze;
  • nieprawidłowe ruchy mięśni. Trudności w rozpoczęciu zamierzonego ruchu, drżenia, niepokój lubsztywność mięśni bez jednoczesnego uczucia bólu;
Działania niepożądane

Działania niepożądane

Częste działania niepożądane:

  • przyspieszenie czynności serca;
  • uczucie kołatania lub nierównomierne bicie serca;
  • zaparcia, niestrawność;
  • uczucie osłabienia;
  • obrzęki rąk lub nóg;
  • spadki ciśnienia podczas wstawania. Mogą powodować zawroty głowy lub omdlenia;
  • zwiększenie stężenia glukozy we krwi;
  • niewyraźne widzenie;
  • nieprzyjemne sny i koszmary senne;
  • zwiększone uczucie głodu;
  • uczucie rozdrażnienia;
  • zaburzenia mowy;
  • myśli samobójcze i pogłębienie depresji.

Niezbyt częste działania niepożądane:

  • napady drgawek;
  • reakcje nadwrażliwości, w tym guzki i bąble na skórze, obrzęki skóry i okolicy ust;
  • nieprzyjemne odczucia w obrębie kończyn dolnych;
  • utrudnione połykanie;
  • niekontrolowane ruchy, głównie mięśni twarzy lub języka;
  • zaburzenia seksualne;
  • cukrzyca;
  • zmiana w aktywności elektrokardiograficznej widocznej na EKG;
  • obniżenie tętna;
  • trudność w oddawaniu moczu;
  • odmdlenia;
  • zatkany nos;
  • zmniejszenie liczby czerwonych krwinek.

Rzadkie działania niepożądane:

  • very high body temperature (fever), increased sweating, muscle stiffness, drowsiness or fainting (condition called "neuroleptic malignant syndrome");
  • yellowing of the skin and whites of the eyes (jaundice);
  • inflammation of the liver;
  • long-lasting and painful erection (priapism);
  • breast swelling and unexpected milk secretion (milk flow);
  • menstrual disorders;
  • venous thrombosis, especially in the lower limbs.
Działania niepożądane leku Kwetaplex XR

Działania niepożądane leku Kwetaplex XR

Wśród działań niepożądanych leku Kwetaplex XR należy zwrócić uwagę na:

  • trudności w oddychaniu. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast poradzić się lekarza
  • chodzenie, mówienie, jedzenie podczas snu;
  • niska temperatura ciała (hipotermia);
  • zapalenie trzustki

Bardzo rzadkie działania niepożądane to między innymi:

  • ciężka wysypka, pęcherze, czerwone plamy na skórze
  • ciężkie reakcje alergiczne (anafilaktyczne), które mogą powodować trudności w oddychaniu lub wstrząs
  • szybko pojawiający się obrzęk skóry, zazwyczaj dookoła oczu, ust lub gardła (obrzęk naczynioruchowy)

Nieznana częstość (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych) występowania działań niepożądanych to między innymi:

  • wysypka z nieregularnymi czerwonymi plamami (rumień wielopostaciowy)
  • poważna, nagła reakcja alergiczna z objawami takimi jak gorączka i pęcherze na skórze, łuszczenie się skóry (roksyczno-rozpływna martwica naskórka)
  • Wysypka z eozynofilią i objawami układowymi (DRESS) obejmuje objawy grypopodobne z wysypką, wysoką temperaturą ciała, obrzękiem gruczołów i nieprawidłowymi wynikami badań krwi

Grupa leków, do których należy Kwetaplex XR, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, mogą powodować zaburzenia rytmu serca, które mogą być ciężkie, a w ciężkich przypadkach mogą powodować zgon.

Działania niepożądane leku Kwetaplex XR u dzieci i młodzieży

Działania niepożądane leku Kwetaplex XR u dzieci i młodzieży

Te same działania niepożądane co obserwowane u dorosłych mogą również wystąpić u dzieci imłodzieży.

Następujące działania niepożądane występowały u dzieci i młodzieży częściej niż u pacjentówdorosłych lub zostały zaobserwowane tylko u dzieci i młodzieży:

Bardzo częste działania niepożądane (mogą wystąpić u więcej niż u 1 na 10 pacjentów):

  • zwiększone stężenie prolaktyny, które może rzadko prowadzić do:
    • obrzęku piersi i niespodziewanego wytwarzania mleka, zarówno u dziewcząt, jak i chłopców;
    • zaniku lub nieregularnej miesiączki u dziewcząt;
  • zwiększony apetyt;
  • wymioty;
  • nieprawidłowe ruchy mięśni, w tym trudności w rozpoczęciu zamierzonego ruchu, drżenia, niepokój lub sztywność mięśni bez jednoczesnego uczucia bólu;
  • wzrost ciśnienia krwi.

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 pacjentów):

  • uczucie osłabienia, omdlenia (mogą prowadzić do upadków);
  • zatkany nos;
  • uczucie irytacji.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądaneniewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:

Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: 22 49-21-301, faks: 22 49-21-309,strona internetowa:

Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji natemat bezpieczeństwa stosowania leku.

5. Jak przechowywać lek Kwetaplex XR

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Brak specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania leku.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po oznaczeniu EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytaćfarmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronićśrodowisko.

6. Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera Kwetaplex XR

• Substancją czynną leku jest kwetiapina. Każda tabletka powlekana o przedłużonym uwalnianiuzawiera 50 mg, 200 mg, 300 mg lub 400 mg kwetiapiny (w postaci kwetiapiny fumaranu).

Opis leku Kwetaplex XR

Skład leku Kwetaplex XR

POzostałe składniki to:

rdzeń tabletki: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, sodu cytrynian, bezwodny, magnezu stearynian;

otoczka: tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, makrogol 400, polisorbat 80, żelaza tlenek żółty (E 172) (tylko w tabletkach 50 mg, 200 mg, 300 mg), żelaza tlenek czerwony (E 172) (tylko w tabletkach 50 mg, 200 mg, 300 mg), żelaza tlenek czarny (E 172) (tylko w tabletkach 50 mg, 300 mg).

Wygląd leku Kwetaplex XR i opakowanie

Kwetaplex XR 50 mg to tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Brązowe, obustronnie wypukłe, podłużne tabletki powlekane z wytłoczonym oznakowaniem „Q50” po jednej stronie.

Kwetaplex XR 200 mg to tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Żółte obustronnie wypukłe, podłużne tabletki powlekane z wytłoczonym oznakowaniem „Q200” po jednej stronie.

Kwetaplex XR 300 mg to tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Jasnożółte obustronnie wypukłe, podłużne tabletki powlekane z wytłoczonym oznakowaniem „Q300” po jednej stronie.

Kwetaplex XR 400 mg to tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Białe obustronnie wypukłe, podłużne tabletki powlekane z wytłoczonym oznakowaniem „Q400” po jednej stronie.

Blistry z folii PVC/Aclar/Aluminium lub blistry PVC/PVDC w tekturowych pudełkach po 10, 20, 30, 50, 50x1 (blister perforowany) (opakowanie szpitalne), 56 (opakowanie kalendarzowe), 60, 90 lub 100 tabletek.

Pojemniki z HDPE z wieczkiem z PP zawierającym środek pochłaniający wilgoć, po 60 tabletek.

Kwetaplex XR 50 mg: opakowania po 30 lub 60 tabletek.

Kwetaplex XR 200 mg: opakowania po 60 tabletek.

Kwetaplex XR 300 mg: opakowania po 60 tabletek.

Kwetaplex XR 400 mg: opakowania po 60 tabletek.

Nie wszystkie rodzaje opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

Podmiot odpowiedzialny:

Adamed Pharma S.A. Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A 05-152 Czosnów

Wytwórca:

  1. TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company Pallagi út 13, 4042 Debrecen, Węgry
  2. Pharmachemie B.V.,Swensweg 5, 2031 GA Haarlem, Holandia
  3. Teva Czech Industries s.r.o.,Ostravska 29, c.p. 305, 74770 Opava-Komarov, Czechy
  4. Teva Operations Poland Sp. z o.o., ul. Mogilska 80, 31-546, Kraków Polska
  5. TEVA PHARMA S.L.U., C/C, n. 4, Poligono Industrial Malpica, 50016 Zaragoza, Hiszpania
  6. Merckle GmbH, Ludwig-Merckle-Strasse 3, 89143 Blaubeuren, Niemcy
  7. Adamed Pharma S.A., Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A, 05-152 Czosnów, Polska
Aktualizacja ulotki

Data ostatniej aktualizacji ulotki: 08.2024

Informujemy, że data ostatniej aktualizacji ulotki wynosi 08.2024. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł