Kwetaplex tabletki powlekane (100 mg) - 60 tabl.
Kwetaplex tabletki powlekane (100 mg) - 60 tabl.
Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta
Kwetaplex, 25 mg, tabletki powlekane
Kwetaplex, 100 mg, tabletki powlekane
Kwetaplex, 150 mg, tabletki powlekane
Kwetaplex, 200 mg, tabletki powlekane
Kwetaplex, 300 mg, tabletki powlekane
Quetiapinum
Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
- W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
- Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same.
- Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.
Spis treści ulotki:
- Co to jest lek Kwetaplex i w jakim celu się go stosuje
- Informacje ważne przed przyjęciem leku Kwetaplex
- Jak przyjmować lek Kwetaplex
- Możliwe działania niepożądane
- Jak przechowywać lek Kwetaplex
- Zawartość opakowania i inne informacje
1. Co to jest lek Kwetaplex i w jakim celu się go stosuje
Kwetaplex zawiera substancję czynną zwaną kwetiapiną. Należy ona do grupy leków przeciwpsychotycznych.
Leki te stosowane są w leczeniu chorób, które mogą powodować objawy takie, jak:
- epizody depresyjne w przebiegu choroby dwubiegunowej, kiedy pacjent odczuwa smutek, depresję, brak energii, utratę apetytu, ma poczucie winy lub nie może spać;
- mania: pacjent może być bardzo podekscytowany, uradowany, pobudzony, rozentuzjazmowany lub nadmiernie aktywny, może też mieć niewłaściwą ocenę sytuacji, w tym przejawiać zachowania agresywne lub destruktywne;
- schizofrenia: pacjent może słyszeć lub odczuwać rzeczy, które w rzeczywistości nie mają miejsca, ma sprzeczne z rzeczywistością przekonania lub jest niezwykle podejrzliwy, zalękniony, zdezorientowany, ma poczucie winy, odczuwa napięcie lub przygnębienie.
Lekarz może zalecić dalsze stosowanie leku Kwetaplex, nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej.
2. Informacje ważne przed przyjęciem leku Kwetaplex
Kiedy nie przyjmować leku Kwetaplex:
- jeśli pacjent ma uczulenie na kwetiapinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).
- jeżeli pacjent przyjmuje którykolwiek z następujących leków:
- niektóre leki stosowane w zakażeniu wirusem HIV;
- leki będące pochodnymi azoli (stosowane w zakażeniach grzybiczych);
- erytromycynę lub klarytromycynę (stosowane w zakażeniach);
- nefazodon (stosowany w leczeniu depresji).
Ostrzeżenia dotyczące leku Kwetaplex
Nie należy stosować leku Kwetaplex, jeżeli któraś z powyższych sytuacji dotyczy pacjenta. W razie wątpliwości, przed rozpoczęciem stosowania leku Kwetaplex należy porozmawiać o tym z lekarzem lub farmaceutą.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku Kwetaplex należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką:
- jeśli u pacjenta lub w jego rodzinie występują lub występowały choroby serca, na przykład zaburzenia rytmu serca, osłabienie mięśnia sercowego lub zapalenie mięśnia sercowego albo pacjent stosuje leki, które mogą powodować zmiany rytmu serca;
- jeśli pacjent ma niskie ciśnienie krwi;
- jeśli pacjent miał udar mózgu, zwłaszcza jeśli jest w podeszłym wieku;
- jeśli pacjent ma problemy z wątrobą;
- jeśli u pacjenta występowały napady padaczkowe (drgawki);
- jeśli pacjent choruje na cukrzycę lub jest zagrożony cukrzycą. Jeśli tak, lekarz może sprawdzić stężenie cukru we krwi w czasie stosowania leku Kwetaplex;
- jeśli pacjent miał w przeszłości małą liczbę białych krwinek (co mogło, lecz nie musiało być spowodowane przez inne leki);
itd.
Zaparcia i myśli samobójcze
Zaparcia z utrzymującym się bólem brzucha lub zaparcia, które nie ustępują pomimo zastosowanego leczenia. Może to doprowadzić to poważnej niedrożności jelit.
Jeżeli pacjent jest w stanie depresji, mogą u niego wystąpić myśli o zrobieniu sobie krzywdy lub o samobójstwie. Myśli te mogą szczególnie nasilać się na początku leczenia, ponieważ działanie leków rozwija się stopniowo, najczęściej w ciągu około 2 tygodni, a czasem dłużej. Myśli te mogą nasilić się również po nagłym przerwaniu leczenia. Myśli te mogą wystąpić zwłaszcza u młodych osób dorosłych. Badania kliniczne wskazują na zwiększone ryzyko występowania myśli i (lub) zachowań samobójczych u młodych osób dorosłych, w wieku poniżej 25 lat, z depresją.
Jeśli wystąpią myśli o zrobieniu sobie krzywdy lub zabiciu się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala. Pomocne może być poinformowanie krewnego lub znajomego o swej depresji i poproszenie ich o zapoznanie się z tą ulotką. Pacjent może poprosić te osoby, aby poinformowały go, jeśli zauważą nasilenie się objawów depresji lub też będą zaniepokojone innymi zmianami w zachowaniu pacjenta.
Ciężkie niepożądane reakcje skórne
Podczas stosowania tego leku bardzo rzadko zgłaszano ciężkie niepożądane reakcje skórne (SCAR, ang. severe cutaneous adverse reactions), które mogą zagrażać życiu lub prowadzić do zgonu. Zwykle występują one jako:
- Zespół Stevensa Johnsona (ang. Stevens Johnson syndrome, SJS) rozległa wysypka ze zmianami pęcherzowymi i łuszczeniem skóry, szczególnie w okolicach ust, nosa oczu i narządów płciowych;
- Toksyczna martwica naskórka (ang. toxic epidermal necrolysis, TEN), cięższa postać powodująca rozległe łuszczenie się skóry;
- Wysypka z eozynofilią i objawami układowymi (DRESS), obejmuje objawy grypopodobne z wysypką, gorączką, obrzękiem gruczołów i nieprawidłowymi wynikami badań krwi (w tym zwiększeniem liczby białych krwinek (eozynofilia) i enzymów wątrobowych).
Jeśli u pacjenta wystąpią te objawy, należy przerwać stosowanie leku Kwetaplex i natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub zgłosić się po pomoc medyczną.
Zwiększenie masy ciała
U pacjentów stosujących lek Kwetaplex występował przyrost masy ciała. Należy regularnie samemu lub z lekarzem kontrolować masę ciała.
Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania kwetiapiny u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.
Kwetaplex a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Nie należy przyjmować leku Kwetaplex, jeśli pacjent przyjmuje którekolwiek spośród następujących leków:
- niektóre leki stosowane w leczeniu HIV,
- leki z grupy azoli (stosowane w zakażeniach grzybiczych),
- erytromycynę lub klarytromycynę (stosowane w zakażeniach),
- nefazodon (stosowany w leczeniu depresji).
Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjent przyjmuje:
- leki przeciwpadaczkowe (takie jak fenytoina lub karbamazepina),
- leki przeciwnadciśnienieniowe,
- barbiturany (leki stosowane w zaburzeniach snu),
- tiorydazyny lub leki zawierające lit (leki przeciwpsychotyczne).
Kwetaplex - leki wpływające na rytm serca
Na podstawie poniższego tekstu wygeneruj kod HTML do wpisu na bloga, z użyciem nagłówków, akapitów i innych odpowiednich tagów HTML:
leki, które mają wpływ na rytm serca, na przykład leki zaburzające bilans elektrolitów (zmniejszone stężenie potasu lub magnezu), takie jak leki moczopędne (odwadniające) lub wybrane antybiotyki (leki stosowane w zakażeniach),
leki zapierające,
leki (zwane "lekami antycholinergicznymi") mające wpływ na sposób funkcjonowania komórek nerwowych w celu leczenia określonych schorzeń.
Nie należy przerywać leczenia innymi lekami bez poinformowania o tym lekarza.
Kwetaplex z jedzeniem, piciem i alkoholem
Kwetaplex można stosować z pokarmem lub bez pokarmu.
Podczas stosowania leku Kwetaplex należy unikać picia napojów alkoholowych. Jednoczesne stosowanie leku Kwetaplex i alkoholu może powodować senność.
Leku Kwetaplex nie należy popijać sokiem grejpfrutowym. Może to wpływać na sposób działania leku.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Leku Kwetaplex nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Kwetiapiny nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
U noworodków, których matki stosowały lek Kwetaplex w ostatnim trymestrze (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, trudności z oddychaniem oraz trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Kwetaplex może powodować senność. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn, dopóki pacjent nie pozna, jak lek ten na niego działa.
Wpływ na wyniki badania moczu na obecność leków
U pacjentów stosujących lek Kwetaplex badania moczu na obecność leków wykonywane niektórymi metodami mogą wykazywać obecność metadonu lub innych leków stosowanych w depresji, nazywanych trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (TCA), chociaż pacjent nie stosuje tych leków. Zaleca się wykonanie tych badań innymi metodami w celu potwierdzenia wyników.
Kwetaplex zawiera laktozę
Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Kwetaplex zawiera sód
Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na tabletkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.
Kwetaplex 25 mg zawiera żółcień pomarańczową (E110)
Lek może powodować reakcje alergiczne.
Jak stosować lek Kwetaplex
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lekarz prowadzący określi dawkę początkową.
Dawka podtrzymująca (dzienna dawka) zależy od objawów i potrzeb pacjenta, ale najczęściej stosowana dawka leku mieści się w zakresie od 150 mg do 800 mg.
Lek należy przyjmować raz na dobę, przed snem, lub dwa razy na dobę, w zależności od choroby
Zalecenia dotyczące stosowania leku Kwetaplex
Sposób przyjmowania leku:
Pacjenta. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
Tabletki można przyjmować z pokarmem lub bez pokarmu.
Nie należy popijać leku Kwetaplex sokiem grejpfrutowym. Może on wpływać na sposób działanialeku.
Nie należy przerywać zażywania tabletek nawet wówczas, gdy następuje poprawa, o ile lekarz niezdecyduje inaczej.
Zalecenia dla pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby:
Lekarz może zalecić zmianę dawki leku u pacjenta z zaburzeniami czynności wątroby.
Zalecenia dla pacjentów w podeszłym wieku:
Lekarz może zalecić zmianę dawki leku u pacjenta w podeszłym wieku.
Stosowanie u dzieci i młodzieży:
Kwetaplex nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Kwetaplex:
W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku Kwetaplex może wystąpić senność, zawroty głowyi nieprawidłowe bicie serca. Należy niezwłocznie udać się do lekarza lub najbliższego szpitala. Należy zabraćlek Kwetaplex ze sobą.
Pominięcie zastosowania leku Kwetaplex:
Jeśli pacjent zapomni zażyć dawkę leku, powinien ją przyjąć, gdy tylko sobie o tym przypomni. Jeżeli jednaknadchodzi czas zastosowania kolejnej dawki, należy zażyć lek o zwykłej porze.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki leku Kwetaplex.
Przerwanie stosowania leku Kwetaplex:
W razie nagłego odstawienia leku Kwetaplex mogą wystąpić takie objawy jak: bezsenność, nudności, bólgłowy, biegunka, wymioty, zawroty głowy oraz drażliwość. Lekarz może zalecić stopniowe zmniejszaniedawki przed całkowitym odstawieniem leczenia.
Możliwe działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo często: mogą wystąpić u więcej niż 1 na 10 pacjentów
- zawroty głowy (mogące doprowadzić do upadku), ból głowy, suchość w ustach;
- uczucie senności (może ustąpić podczas dłuższego zażywania leku Kwetaplex) (mogące doprowadzićdo upadku);
- objawy odstawienia (objawy, które występują po przerwaniu stosowania leku Kwetaplex) w tymtrudności w zasypianiu (bezsenność), mdłości (nudności), bóle głowy, biegunka, wymioty, zawrotygłowy lub rozdrażnienie. Zaleca się stopniowe odstawianie leku w czasie 1–2 tygodni;
- zwiększenie masy ciała;
- nieprawidłowe ruchy mięśni, w tym trudności w rozpoczęciu zamierzonego ruchu, drżenia, uczuciezmęczenia lub sztywność mięśni bez jednoczesnego uczucia bólu;
- zmiany stężeń poszczególnych tłuszczów (trójglicerydy, cholesterol całkowity).
Często: mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 pacjentów
- przyspieszone tętno;
- uczucie kołatania serca lub nieregularnego bicia serca;
- zaparcie, rozstrój żołądka (niestrawność);
Skutki uboczne leków
Występują często:
- uczucie osłabienia;
- obrzęk ramion lub nóg;
- niskie ciśnienie krwi podczas wstawania. Może to powodować zawroty głowy lub omdlenia (mogą prowadzić do upadków);
- zwiększenie stężenia glukozy we krwi;
- niewyraźne widzenie;
- nieprzyjemne sny i koszmary senne;
- wzmożone uczucie głodu;
- uczucie poirytowania;
- zaburzenia mowy;
- myśli samobójcze i pogłębienie depresji;
- duszność;
- wymioty (głównie u osób w podeszłym wieku);
- gorączka;
- zmiany stężeń hormonów tarczycy we krwi;
- zmniejszenie liczby niektórych rodzajów komórek krwi;
- zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych;
- zwiększenie stężenia prolaktyny we krwi. Podwyższenie stężenia prolaktyny może w rzadko występujących przypadkach prowadzić do:
- obrzęku piersi i niespodziewanego wydzielania mleka, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn;
- zaniku lub nieregularnego miesiączkowania u kobiet.
Niezbyt często:
- napady drgawkowe lub padaczkowe;
- reakcje alergiczne, w tym występowanie wypukłych grudek na skórze (bąble), obrzęk skóry i obrzęk w obrębie jamy ustnej;
- nieprzyjemne odczucia dotyczące nóg (zwane również zespołem niespokojnych nóg);
- utrudnione połykanie;
- mimowolne ruchy, zwłaszcza mięśni twarzy lub języka;
- zaburzenia seksualne;
- cukrzyca;
- zmiana w aktywności elektrycznej serca widoczna w zapisie EKG (wydłużenie odstępu QT);
- wolniejsze niż zazwyczaj tętno, które występuje częściej na początku leczenia i może być związane z obniżeniem ciśnienia krwi i omdleniami;
- trudności w oddawaniu moczu;
- omdlenia (mogące prowadzić do upadku);
- zatkany nos;
- zmniejszenie liczby czerwonych krwinek;
- zmniejszenie stężenia sodu w surowicy krwi;
- nasilenie istniejącej wcześniej cukrzycy;
- neutropenia (zmniejszona liczba ziarnistych białych krwinek).
Rzadko:
- zespół jednoczesnych objawów: zwiększona temperatura (gorączka), pocenie się, sztywność mięśni, uczucie silnej senności lub omdlenia (choroba zwana „złośliwym zespołem neuroleptycznym”);
- zażółcenie skóry i oczu (żółtaczka);
- zapalenie wątroby;
- długotrwały i bolesny wzwód (priapizm);
- obrzęk piersi i nieoczekiwane wytwarzanie mleka (mlekotok);
- zaburzenia miesiączkowania;
- zakrzepy krwi zwłaszcza w żyłach nóg (mogą występować takie objawy jak obrzęk, ból i zaczerwienienie nogi), które mogą przemieszczać się drogą naczyń krwionośnych do płuc, powodując ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza;
Działania niepożądane leku Kwetaplex
Chodzenie, mówienie, jedzenie lub wykonywanie innych czynności podczas snu:
Opis działania niepożądanego.
Zmniejszenie temperatury ciała (hipotermia):
Opis działania niepożądanego.
Zapalenie trzustki:
Opis działania niepożądanego.
Stan chorobowy nazywany zespołem metabolicznym:
Opis działania niepożądanego.
Gorączka, objawy grypopodobne, ból gardła:
Opis działania niepożądanego.
Niedrożność jelit:
Opis działania niepożądanego.
Wzrost aktywności kinazy fosfokreatynowej we krwi:
Opis działania niepożądanego.
Bardzo rzadko: występują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów
Ciężka wysypka, pęcherze lub czerwone plamy na skórze.
Ciężkie reakcje alergiczne (tzw. wstrząs anafilaktyczny), które mogą powodować trudności w oddychaniu lub wstrząs.
Itd. - kontynuacja listy działań niepożądanych
Częstość nieznana: nie może być określona na podstawie dostępnych danych
Opis działań niepożądanych o częstości nieznanej.
Dodatkowe działania niepożądane u dzieci i młodzieży
Informacje na temat działań niepożądanych u dzieci i młodzieży.
Działania niepożądane leku Kwetaplex
Niepożądane działania częstsze u dzieci i młodzieży:
Bardzo często: mogą wystąpić u więcej niż 1 na 10 pacjentów
- zwiększenie ilości prolaktyny we krwi
- zwiększony apetyt
- wymioty
- nieprawidłowe ruchy mięśni
- wzrost ciśnienia krwi
Często: występują u 1 do 10 na 100 pacjentów
- uczucie osłabienia, omdlenia
- zatkany nos (katar)
- rozdrażnienie
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiadomić o tym lekarza lub farmaceuta. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych.
Imię i nazwisko: .
Data zgłoszenia: .
Jak przechowywać lek Kwetaplex
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Nie stosować leku po upływie terminu ważności.
Zawartość opakowania i inne informacje
Co zawiera lek Kwetaplex: Substancją czynną leku jest kwetiapina.
25 mg: każda tabletka zawiera 25 mg kwetiapiny
100 mg: każda tabletka zawiera 100 mg kwetiapiny
150 mg: każda tabletka zawiera 150 mg kwetiapiny
200 mg: każda tabletka zawiera 200 mg kwetiapiny
Kwetaplex - skład leku
Każda tabletka 300 mg zawiera 300 mg kwetiapiny (w postaci fumaranu kwetiapiny).
Pozostałe składniki:
Rdzeń tabletki:
- Hypromeloza 2910
- Wapnia wodorofosforan dwuwodny
- Laktoza jednowodna
- Skrobia kukurydziana
- Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
- Magnezu stearynian
- Celuloza mikrokrystaliczna pH 102
- Talk
- Krzemionka koloidalna bezwodna
Otoczka tabletki:
- 25 mg: Opadry Pink 02B34304:
- Żelaza tlenek czerwony (E172)
- Żelaza tlenek żółty (E172)
- Hypromeloza
- Tytanu dwutlenek (E171)
- Makrogol 400
- Żółcień pomarańczowa (E110)
- 100 mg: Opadry Yellow 02B32696:
- Żelaza tlenek żółty (E172)
- Hypromeloza 2910
- Tytanu dwutlenek (E171)
- Makrogol 400
- 150 mg: Opadry Yellow 02B32696:
- Żelaza tlenek żółty (E172)
- Hypromeloza
- Tytanu dwutlenek (E171)
- Makrogol 400
- 200 mg i 300 mg: Opadry White 20A28735:
- Hydroksypropyloceluloza
- Hypromeloza
- Tytanu dwutlenek (E171)
- Talk
Opakowanie leku Kwetaplex
25 mg: Okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane barwy brzoskwiniowej, o średnicy 5,7 mm.
100 mg: Okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane barwy żółtej o średnicy 9,1 mm z rowkiem dzielącym po jednej stronie.
Informacje o tabletkach Kwetaplex
150 mg
Okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane barwy bladożółtej, o średnicy 10,45 mm.
200 mg
Okrągłe, obustronnie wypukłe tabletki powlekane, białe, o średnicy 12,1 mm z rowkiem dzielącym po jednej stronie.
300 mg
Podłużne, obustronnie wypukłe tabletki powlekane, białe, z rowkiem dzielącym po jednej stronie.
Tabletki 100 mg, 200 mg i 300 mg można dzielić na połowy.
Pakiet startowy na 4 dni
Zawiera 6 tabletek kwetiapiny (w postaci fumaranu kwetiapiny) po 25 mg, 3 tabletki po 100 mg oraz 1 tabletkę 200 mg.
Wielkości opakowań
25 mg – 30, 60, 90, 120 tabletek
100 mg, 150 mg, 200 mg oraz 300 mg – 60 tabletek
pakiet startowy na 4 dni.
Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.
Podmiot odpowiedzialny i wytwórca
Podmiot odpowiedzialny:
Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów
Polska
Wytwórca:
Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów
Polska
Genepharm S.A.
18th Km. Marathon Ave.
153 51 Pallini
Grecja
Rontis Hellas Medical and Pharmaceutical Products S.A.
P.O. BOX 3012 Larisa Industrial Area Larisa, 41004
Grecja
Ten produkt leczniczy jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod następującymi nazwami:
PL: Kwetaplex
Data ostatniej aktualizacji ulotki: 10.2021