Zamów on-line!

Recepta on-line 24h/7 w 5 minut

Szukaj leku
FAQ

Kimoks tabletki powlekane (400 mg) - 7 tabl.

Kimoks tabletki powlekane (400 mg) - 7 tabl.

Informacja o leku Kimoks

Ulotka dołączona do opakowania: Informacja dla użytkownika

Kimoks
400 mg, tabletki powlekane
moksyfloksacyna

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku, ponieważ zawiera onainformacje ważne dla pacjenta.

  • Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
  • Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek możezaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy jej choroby są takie same.
  • Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawyniepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Spis treści ulotki

  1. Co to jest lek Kimoks i w jakim celu się go stosuje
  2. Informacje ważne przed przyjęciem leku Kimoks
  3. Jak przyjmować Kimoks
  4. Możliwe działania niepożądane
  5. Jak przechowywać Kimoks
  6. Zawartość opakowania i inne informacje

Co to jest lek Kimoks i w jakim celu się go stosuje

Kimoks zawiera jako substancję czynną moksyfloksacynę, która należy do grupy antybiotykównazywanych fluorochinolonami. Moksyfloksacyna działa bakteriobójczo na bakterie wywołującezakażenia.

Moksyfloksacynę stosuje się u pacjentów w wieku 18 lat i starszych w leczeniu wymienionych poniżejzakażeń bakteryjnych, jeżeli są wywołane przez bakterie wrażliwe na moksyfloksacynę.

Moksyfloksacynę można stosować do leczenia tych zakażeń tylko wówczas, gdy zastosowanie zwyklepodawanych antybiotyków nie jest możliwe lub jeśli były one nieskuteczne:

  • Zapalenie zatok.
  • Nagłe zaostrzenie przewlekłego zapalenia dróg oddechowych.
  • Zapalenie płuc, kiedy do zakażenia nie doszło w szpitalu (oprócz ciężkich przypadków).
  • Lekkie lub umiarkowanie ciężkie zakażenia górnego odcinka dróg rodnych (zapalenie narządówmiednicy mniejszej), w tym zakażenia jajowodów oraz zakażenia błony śluzowej macicy.

Moksyfloksacyna zastosowana pojedynczo nie jest wystarczająca do leczenia tego typu zakażeń, więclekarz powinien przepisać dodatkowo inny lek przeciwbakteryjny do leczenia zakażeń górnegoodcinka żeńskiego narządu rodnego (patrz punkt 2. „Informacje ważne przed zastosowaniem lekuKimoks”, „Ostrzeżenia i środki ostrożności”, „Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Kimoks należyomówić to z lekarzem”).

Jeżeli podczas leczenia wymienionych poniżej zakażeń bakteryjnych nastąpiła poprawa w wynikupodawania moksyfloksacyny w postaci roztworu do infuzji, lekarz może również przepisaćmoksyfloksacynę w postaci tabletek, w celu dokończenia leczenia:

  • zakażenie płuc (zapalenie płuc) nabyte poza szpitalem,
  • zakażenia skóry i tkanek miękkich.
Informacje o leku Kimoks

Nie należy stosować moksyfloksacyny w celu rozpoczęcia leczenia każdego typuzakażenia skóry i tkanek miękkich lub w ciężkich zakażeniach płuc.

Informacje ważne przed przyjęciem leku Kimoks

Kiedy nie przyjmować leku Kimoks:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na moksyfloksacynę, inne leki z grupy chinolonów lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).
  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.
  • Jeśli pacjent nie ukończył 18 lat.

Jeśli u pacjenta w przeszłości występowały problemy ze ścięgnami w związku z leczeniem innymi lekami z grupy chinolonów

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Przed przyjęciem tego leku

  • Nie należy przyjmować leków przeciwbakteryjnych zawierających fluorochinolony lub chinolony
  • Moksyfloksacyna może zmieniać zapis EKG serca
  • Jeśli po przyjęciu moksyfloksacyny u pacjenta kiedykolwiek wystąpiła ciężka wysypka skórna
Ważne informacje dotyczące stosowania moksyfloksacyny

Ważne informacje dotyczące stosowania moksyfloksacyny

Jeśli u pacjenta stwierdzono poszerzenie dużego naczynia krwionośnego (tętniak aorty lub dużej tętnicy obwodowej).

Jeśli w przeszłości wystąpiło u pacjenta rozwarstwienie aorty (rozdarcie ściany aorty).

Jeśli u pacjenta zdiagnozowano niedomykalność zastawek serca.

Jeśli w rodzinie występowały przypadki tętniaka aorty lub rozwarstwienia aorty albo wrodzonej choroby zastawki serca, inne czynniki ryzyka lub stany predysponujące (np. choroby tkanki łącznej takie, jak zespół Marfana lub zespół Ehlersa-Danlosa, zespół Turnera, zespół Sjögrena (choroba zapalna o podłożu autoimmunologicznym) lub choroby naczyń krwionośnych takie jak zapalenie tętnic Takayasu, olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, choroba Behceta, nadciśnienie tętnicze lub potwierdzona miażdżyca tętnic, zapalenie stawów (choroba stawów) lub zapalenie wsierdzia (zakażenie serca)).

Jeśli pacjent ma cukrzycę

Ponieważ podczas stosowania moksyfloksacyny może wystąpić ryzyko zmiany stężenia cukru we krwi.

W razie występowania u pacjenta lub u kogoś w jego rodzinie niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej

(rzadka choroba dziedziczna), należy poinformować o tym lekarza, który oceni, czy moksyfloksacyna jest odpowiednim lekiem.

Jeśli u pacjentki występuje powikłane zakażenie górnej części dróg rodnych

(np. kiedy występuje ropień jajowodu, jajnika lub w obrębie miednicy), lekarz może uznać, że konieczne jest dożylne podawanie leku, gdyż stosowanie moksyfloksacyny nie jest właściwe.

W celu leczenia lekkich do umiarkowanych zakażeń górnego odcinka dróg rodnych

lekarz powinien przepisać pacjentce, oprócz leku Kimoks, dodatkowo inny lek przeciwbakteryjny. Jeśli objawy nie zaczną ustępować w ciągu pierwszych 3 dni leczenia, pacjentka powinna zgłosić się do lekarza.

Wysypki po zastosowaniu antybiotyku Kimoks

Wysypki po zastosowaniu antybiotyku Kimoks

SJS i TEN

SJS lub TEN mogą początkowo pojawiać się jako czerwonawe plamki przypominające tarczę lub okrągłe plamy, często z centralnymi pęcherzami na tułowiu. Mogą również wystąpić owrzodzenia jamy ustnej, gardła, nosa, narządów płciowych oraz oczu (czerwone i obrzęknięte oczy). Te ciężkie wysypki skórne są często poprzedzone gorączką i (lub) objawami grypopodobnymi. Wysypki te mogą prowadzić do rozległego łuszczenia się skóry, które mogą stanowić zagrożenie dla życia lub powodować zgon.

AGEP

AGEP pojawia się na początku leczenia jako czerwona, łuszcząca się, rozległa wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami, z towarzyszącą gorączką. Najczęstsza lokalizacja: zlokalizowana jest głównie w fałdach skóry, na tułowiu i kończynach górnych.

Zespół DRESS

W zespole DRESS początkowo występują objawy grypopodobne i wysypka na twarzy, a następnie rozległa wysypka z wysoką temperaturą ciała, w badaniach krwi widoczna jest zwiększona aktywność enzymów wątrobowych i zwiększona liczba białych krwinek (eozynofilia), oraz powiększone węzły chłonne.

Jeśli wystąpi ciężka wysypka lub inne z tych objawów skórnych, należy przerwać przyjmowanie moksyfloksacyny i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zasięgnąć porady medycznej.

Antybiotyki z grupy chinolonów

Antybiotyki z grupy chinolonów, w tym moksyfloksacyna, mogą powodować drgawki. W razie ich wystąpienia należy natychmiast przerwać stosowanie leku Kimoks i zasięgnąć porady lekarza.

Długotrwałe, zaburzające sprawność i potencjalnie nieodwracalne ciężkie działania niepożądane

Kimoks - informacje dla pacjentów

Informacje dotyczące stosowania leku Kimoks

Jeśli odczuwasz ból w okolicach ścięgna, unikaj nadmiernego wysiłku, aby zmniejszyć ryzyko jego zerwania.

Pacjenci w podeszłym wieku z zaburzeniami nerek powinni pić odpowiednią ilość płynów podczas przyjmowania leku Kimoks, aby uniknąć odwodnienia, które może zwiększyć ryzyko niewydolności nerek.

W przypadku pogorszenia wzroku lub innych zaburzeń wzroku, należy natychmiast skonsultować się z okulistą.

Antybiotyki z grupy fluorochinolonów mogą wpływać na poziom cukru we krwi - konieczne jest monitorowanie stężenia cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą.

Antybiotyki z grupy chinolonów mogą zwiększyć wrażliwość skóry na światło słoneczne - unikaj długotrwałego przebywania na słońcu podczas przyjmowania leku Kimoks.

Dzieci i młodzież

Nie należy stosować leku Kimoks u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kimoks a inne leki

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach oraz o planowanych lekach.

Unikaj stosowania leku Kimoks jednocześnie z lekami, które mogą wpływać na czynność serca, ponieważ może to zwiększyć ryzyko zaburzeń rytmu serca.

Niektóre leki mogą zmniejszać stężenie potasu we krwi lub spowalniać szybkość bicia serca - informuj lekarza o przyjmowaniu takich leków.

Kimoks - informacje o leku

Informacje o leku Kimoks

Interakcje leku Kimoks z innymi lekami

Zmniejszać działanie leku Kimoks. Z tego powodu należy zachować 6-godzinny odstęp między przyjmowaniem leku Kimoks oraz tych leków.

Jednoczesne podanie leku zawierającego węgiel i moksyfloksacyny zmniejsza działanie moksyfloksacyny. Dlatego też nie zaleca się jednoczesnego stosowania obu leków.

W razie jednoczesnego przyjmowania doustnych leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny) lekarz może zlecić badania czasu krzepnięcia krwi.

Kimoks z jedzeniem i piciem

Kimoks można przyjmować niezależnie od posiłków (w tym posiłków nabiałowych).

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Nie należy stosować moksyfloksacyny w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Badania na zwierzętach nie wykazały wpływu na płodność podczas przyjmowania tego leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Moksyfloksacyna może wywoływać zawroty głowy i uczucie oszołomienia, nagłą, przemijającą utratę wzroku lub może spowodować krótkotrwałe omdlenie. W razie wystąpienia takich objawów nie należy kierować pojazdami ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Kimoks zawiera barwnik żółcień pomarańczową, który może powodować reakcje alergiczne.

Lek zawiera mniej niż 1 mmol sodu (23 mg) na tabletkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Jak przyjmować Kimoks

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka u dorosłych to jedna tabletka powlekana 400 mg raz na dobę.

Tabletki leku Kimoks stosuje się doustnie. Tabletkę należy połknąć w całości (aby zamaskować gorzki smak) popijając dużą ilością płynu. Kimoks może być stosowany niezależnie od posiłków. Należy starać się przyjmować tabletkę w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia.

Linia podziału na tabletce tylko ułatwia jej rozkruszenie w celu łatwiejszego połknięcia.

Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku, z małą masą ciała oraz zaburzeniami czynności nerek.

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju zakażenia.

O ile lekarz nie zalecił inaczej, zalecany czas stosowania leku Kimoks wynosi:

  • nagłe zaostrzenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, w tym zapalenia oskrzeli: 5 do 10 dni,
  • zakażenia płuc, z wyjątkiem zapalenia płuc, które rozpoczęło się podczas leczenia szpitalnego: 10 dni,
  • ostre zapalenie zatok (ostre bakteryjne zapalenie zatok): 7 dni,
  • lekkie lub umiarkowanie ciężkie zakażenia górnego odcinka dróg rodnych (zapalenie narządów miednicy mniejszej) w tym zakażenia jajowodów oraz zakażenia błony śluzowej macicy 14 dni.

Jeśli moksyfloksacyna w tabletkach powlekanych jest stosowana w celu uzupełnienia cyklu leczenia moksyfloksacyną w postaci roztworu do infuzji, zalecany czas leczenia wynosi 6 dni.

Zakażenia i leczenie doustne moksyfloksacyną

Zakażenie płuc

Zapalenie płuc nabyte poza szpitalem 7-14 dni. U większości pacjentów z zapaleniem płuc zmiana na leczenie doustne moksyfloksacyną w postaci tabletek powlekanych nastąpiła w ciągu 4 dni.

Zakażenia skóry i tkanek miękkich

Zakażenia skóry i tkanek miękkich 7-21 dni. U większości pacjentów z zakażeniami skóry i tkanek miękkich zmiana na leczenie doustne moksyfloksacyną w postaci tabletek powlekanych nastąpiła w ciągu 6 dni.

Ukończenie pełnego cyklu leczenia

Ważne jest ukończenie pełnego cyklu leczenia, nawet jeśli po kilku dniach nastąpi poprawa samopoczucia. W razie zbyt wczesnego przerwania przyjmowania leku Kimoks zakażenie może nie zostać całkowicie wyleczone, może dojść do nawrotu choroby lub stan pacjenta może ulec pogorszeniu, jak również może dojść do wytworzenia się oporności bakterii na lek Kimoks.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Kimoks

W razie przyjęcia więcej niż jednej przepisanej tabletki na dobę, należy natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej i jeśli to możliwe, zabrać wszystkie pozostałe tabletki, opakowanie leku oraz niniejszą ulotkę w celu pokazania lekarzowi lub farmaceucie.

Pominięcie przyjęcia leku Kimoks

Jeśli pacjent zapomni przyjąć tabletkę o zwykłej porze, powinien zażyć ją jak najszybciej po przypomnieniu sobie o tym tego samego dnia. W razie pominięcia przyjęcia leku jednego dnia, należy przyjąć zwykłą dawkę (jedna tabletka) w następnym dniu. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Jeśli pacjent nie jest pewien, co ma zrobić, powinien zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przerwanie przyjmowania leku Kimoks

W razie zbyt wczesnego zaprzestania przyjmowania leku zakażenie może nie zostać całkowicie wyleczone. W razie konieczności wcześniejszego przerwania stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Poniżej wymieniono najcięższe działania niepożądane zaobserwowane podczas leczenia moksyfloksacyną:

  • Nieprawidłowo szybkie bicie serca (rzadkie działanie niepożądane)
  • Nagłe złe samopoczucie lub zażółcenie białek oczu, ciemne zabarwienie moczu, swędzenie skóry, skłonność do krwawień lub zaburzenia myślenia lub bezsenność (mogą być to objawy przedmiotowe i podmiotowe piorunującego zapalenia wątroby, mogącego prowadzić do zagrażającej życiu niewydolności wątroby) (bardzo rzadkie działanie niepożądane, obserwowano zgony)
  • Ciężkie wysypki skórne, w tym zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka. Mogą one występować jako czerwonawe plamki przypominające tarczę lub okrągłe plamy, często z centralnymi pęcherzami na tułowiu, złuszczanie skóry, owrzodzenie jamy ustnej, gardła, nosa, narządów płciowych i oczu i mogą być poprzedzone gorączką i objawami grypopodobnymi (bardzo rzadkie działanie niepożądane, potencjalnie zagrażające życiu)
Działania niepożądane leku Kimoks

Częste działania niepożądane:

Czerwona, łuszcząca się, rozległa wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami, z towarzyszącą gorączką na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa).

Bardzo rzadkie działania niepożądane:

Rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, nieprawidłowości obrazu krwi (eozynofilia), powiększone węzły chłonne i zajęcie innych narządów (polekowa reakcja z eozynofilią i objawami ogólnymi, znana również jako DRESS lub zespół nadwrażliwości na leki).

Bardzo rzadkie działania niepożądane:

Zespół związany z zaburzeniami wydalania wody i małym stężeniem sodu (zespół niewłaściwego wydzielania hormonu antydiuretycznego).

Bardzo rzadkie działania niepożądane:

Utrata przytomności z powodu znacznego zmniejszenia stężenia cukru we krwi (śpiączka hipoglikemiczna).

Bardzo rzadkie działania niepożądane:

Zapalenie naczyń krwionośnych (objawy mogą obejmować czerwone plamki na skórze, zazwyczaj na podudziach lub skutki takie jak ból stawów).

Działania niepożądane leku

Działania niepożądane leku

Jeśli pacjent choruje na cukrzycę i zauważy, że stężenie cukru we krwi zwiększyło się lub zmniejszyło(rzadkie lub bardzo rzadkie działanie niepożądane), należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Jeśli u pacjenta w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek, wystąpi zmniejszenie ilościoddawanego moczu, obrzęk nóg, kostek lub stóp, zmęczenie, nudności, senność, duszność lubsplątanie (mogą być to objawy przedmiotowe i podmiotowe niewydolności nerek, rzadkiego działanianiepożądanego), należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane, które obserwowano podczas leczenia moksyfloksacyną

Często (może dotyczyć do 1 na 10 leczonych pacjentów)

  • nudności
  • biegunka
  • zawroty głowy
  • ból żołądka i brzucha
  • wymioty
  • ból głowy
  • zwiększenie we krwi aktywności niektórych enzymów wątrobowych (aminotransferaz)
  • zakażenia wywołane przez oporne bakterie lub grzyby, np. zakażenia jamy ustnej i pochwywywołane przez drożdżaki
  • zaburzenia rytmu serca (widoczne w EKG) u pacjentów z małym stężeniem potasu we krwi

Niezbyt często (może dotyczyć do 1 na 100 leczonych pacjentów)

  • wysypka
  • dolegliwości żołądkowe (niestrawność lub zgaga)
  • zmiany odczuwania smaku (w bardzo rzadkich przypadkach utrata smaku)
  • zaburzenia snu (głównie bezsenność)
  • zwiększenie we krwi aktywności pewnego enzymu wątrobowego (gamma-glutamylotransferazyi (lub) fosfatazy zasadowej)
  • mała liczba niektórych krwinek białych (leukocytów, neutrofilów)
  • zaparcie
  • świąd
  • zawroty głowy (uczucie wirowania lub spadania)
  • senność
  • wiatry
  • zaburzenia rytmu serca (widoczne w EKG)
  • zaburzenia czynności wątroby (w tym zwiększenie we krwi aktywności pewnego enzymuwątrobowego - LDH)
  • zmniejszony apetyt i przyjmowanie pokarmów
  • mała liczba białych krwinek
  • bóle, takie jak ból pleców, klatki piersiowej, miednicy oraz ból kończyn
  • zwiększenie liczby niektórych krwinek potrzebnych do krzepnięcia krwi
  • wzmożona potliwość
  • zwiększenie liczby niektórych białych krwinek (eozynofilów)
  • niepokój
  • złe samopoczucie (głównie osłabienie lub uczucie zmęczenia)
  • drżenie
  • ból stawów
  • kołatanie serca
  • nieregularne i szybkie bicie serca
  • problemy z oddychaniem (w tym stany astmatyczne)
Skutki uboczne leku

Skutki uboczne leku

Zwiększenie we krwi aktywności enzymu trawiennego (amylazy)

Niepokój ruchowy, pobudzenie

Uczucie mrowienia i (lub) drętwienia

Pokrzywka

Rozszerzenie naczyń krwionośnych

Splątanie i dezorientacja

Zmniejszenie liczby niektórych krwinek niezbędnych do krzepnięcia krwi

Zaburzenia widzenia (w tym podwójne lub niewyraźne widzenie)

Zmniejszenie krzepliwości krwi

Zwiększone stężenie tłuszczów we krwi

Mała liczba czerwonych krwinek

Ból mięśni

Reakcje uczuleniowe

Zwiększenie stężenia bilirubiny we krwi

Zapalenie błony śluzowej żołądka

Odwodnienie

Ciężkie zaburzenia rytmu serca

Suchość skóry

Dusznica bolesna (ból w klatce piersiowej spowodowany niedostatecznym dopływem tlenu do mięśnia sercowego)

Rzadko (może dotyczyć do 1 na 1000 leczonych pacjentów)

Drgania mięśni

Kurcze mięśni

Omamy

Wysokie ciśnienie tętnicze krwi

Obrzęk (dłoni, stóp, kostek, warg, w obrębie jamy ustnej lub gardła)

Niskie ciśnienie tętnicze krwi

Zaburzenia czynności nerek (w tym zwiększenie wartości wyników niektórych badań czynności nerek, takich jak stężenie mocznika i kreatyniny)

Bardzo rzadko (może dotyczyć do 1 na 10 000 leczonych pacjentów)

Zmniejszenie liczby krwinek czerwonych i białych oraz płytek krwi (pancytopenia)

Zapalenie stawów

Nieprawidłowy rytm serca

Działania niepożądane leku Kimoks

Działania niepożądane leku Kimoks

Na podstawie poniższego tekstu można wyróżnić kilka działań niepożądanych:

1. Zwiększona wrażliwość skóry

2. Depersonalizacja (poczucie utraty własnej tożsamości)

3. Zwiększenie krzepliwości krwi

4. Sztywność mięśni

5. Znaczne zmniejszenie liczby pewnych krwinek białych (agranulocytoza)

Częstość nieznana:

  • Zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne lub promienie UV
  • Ostro ograniczone, rumieniowe plamy z pęcherzami lub bez pęcherzy

Podawanie antybiotyków chinolonowych i fluorochinolonowych może powodować długotrwałe działania niepożądane. Zgłaszane przypadki to zapalenie ścięgien, zerwanie ścięgna, ból stawów, problemy z chodem oraz inne objawy neurologiczne.

U pacjentów otrzymujących fluorochinolony zgłaszano również przypadki poszerzenia i osłabienia ściany aorty oraz pęknięcia ściany aorty.

Podczas stosowania leku Kimoks mogą wystąpić także inne bardzo rzadko opisywane działania niepożądane, takie jak podwyższone ciśnienie śródczaszkowe, zmiany w stężeniu sodu i wapnia we krwi oraz inne zaburzenia hematologiczne.

Zgłaszanie działań niepożądanych:

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, włącznie z tymi niewymienionymi w ulotce, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Kontakt do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań:

Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa

Tel.: +48 22 49 21 301, Faks: +48 22 49 21 309

Strona internetowa:

Jak przechowywać Kimoks i inne informacje

Jak przechowywać Kimoks

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Brak specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania leku. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Zawartość opakowania i inne informacje

Co zawiera Kimoks

  • Substancją czynną leku jest moksyfloksacyna.
  • Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg moksyfloksacyny (w postaci moksyfloksacyny chlorowodorku).
  • Wymiary każdej tabletki wynoszą około 20 mm x 8 mm.

Pozostałe składniki:

  • Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana żelowana, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, sodu laurylosiarczan, sodu stearylofumaran.
  • Otoczka tabletki Opadry II orange 85 F 230039: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 4000, talk, żółcień pomarańczowa (E 110), lak.

Jak wygląda Kimoks i co zawiera opakowanie

Lek Kimoks to podłużne, obustronnie wypukłe, bladopomarańczowe tabletki powlekane z linią podziału po jednej stronie.

Tabletki powlekane są pakowane w twarde, nieprzezroczyste blistry z folii OPA/Aluminium/PVC/Aluminium. Każdy blister zawiera 5 lub 7 tabletek. Pudełko tekturowe z nadrukami zawiera 1 blister z 5 tabletkami (5 tabletek) lub 1 blister z 7 tabletkami (7 tabletek) lub 2 blistry z 5 tabletkami (10 tabletek) oraz ulotkę.

Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Podmiot odpowiedzialny i importer:

ALKALOID-INT d.o.o. Šlandrova ulica 4 1231 Ljubljana - Črnuče Słowenia email: info@alkaloid.si

Ten produkt leczniczy jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod następującymi nazwami:

  • Bułgaria Kimoks 400 mg film-coated tablets Кимокс 400 mg филмирани таблетки
  • Chorwacja Melvedok 400 mg filmom obložene tablete
  • Polska Kimoks
  • Rumunia Kimoks 400 mg comprimate filmate
  • Słowenia Kimoks 400 mg filmsko obložene tablete

Data ostatniej aktualizacji ulotki: 02/2025

Rozpocznij konsultację
Wybierz lek przechodząc do wyszukiwarki inny lek
Cena konsultacji: 59,00 zł