IBU-SPA Tabletki powlekane (400 mg + 100 mg) - 10 tabl.
IBU-SPA Tabletki powlekane (400 mg + 100 mg) - 10 tabl.
Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika
IBU-SPA, 400 mg + 100 mg, tabletki powlekane
Ibuprofen + Kofeina
Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zażyciem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
- Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja, należy zwrócić się do farmaceuty.
- Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.
- Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Spis treści ulotki
- Co to jest lek IBU-SPA i w jakim celu się go stosuje
- Informacje ważne przed zastosowaniem leku IBU-SPA
- Jak przyjmować lek IBU-SPA
- Możliwe działania niepożądane
- Jak przechowywać lek IBU-SPA
- Zawartość opakowania i inne informacje
1. Co to jest lek IBU-SPA i w jakim celu się go stosuje
Lek IBU-SPA zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen i kofeinę.
Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki z grupy NLPZ zapewniają ulgę poprzez zmianę sposobu, w jaki organizm reaguje na ból.
Kofeina należy do grupy leków określanych jako środki pobudzające.
Lek IBU-SPA jest wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego do umiarkowanego bólu takiego jak ból zęba lub ból głowy.
Lek IBU-SPA jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku IBU-SPA
Kiedy nie stosować leku IBU-SPA
- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6);
- jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowała duszność, astma, katar, obrzęk lub pokrzywka po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (z grupy NLPZ);
- u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy lub krwawieniem (bądź jeśli w przeszłości występowały dwa lub więcej epizodów takiej choroby);
- jeśli w przeszłości występowało krwawienie lub perforacja układu pokarmowego związane z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ;
- u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek;
- u pacjentów z ciężką niewydolnością serca;
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku IBU-SPA należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
- jeśli pacjent stosuje ten lek w przypadku innego bólu niż ból zęba lub ból głowy, działanie leku IBU-SPA może być różne w zależności od rodzaju bólu (na przykład nie ustalono skuteczności w leczeniu bólu pleców lub szyi);
- jeśli u pacjenta stwierdzono astmę lub alergię ze względu na ryzyko wystąpienia duszności;
- jeśli u pacjenta stwierdzono katar sienny, polipy nosa lub przewlekłe obturacyjne choroby płuc ze względu na zwiększone ryzyko występowania reakcji alergicznych. Reakcje te mogą objawiać się jako napady astmy (astma związana z lekami przeciwbólowymi), obrzęk Quinckego lub pokrzywka;
- jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności wątroby;
- jeśli pacjenta stosuje leki wchodzące w interakcje z lekiem IBU-SPA, takie jak kortykosteroidy, leki rozrzedzające krew (takie jak warfaryna), selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki stosowane w leczeniu depresji) lub leki przeciwpłytkowe (takie jak np. kwas acetylosalicylowy) (patrz punkt "Lek IBU-SPA a inne leki");
Reakcje skórne
W związku ze stosowaniem ibuprofenu występowały ciężkie reakcje skórne, takie jak złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, polekowa reakcja z eozynofilią i objawami ogólnoustrojowymi (DRESS) oraz ostra uogólniona osutka krostkowa (AGEP). Jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z objawów związanych z tymi ciężkimi reakcjami, należy natychmiast przerwać stosowanie ibuprofenu, niezwłocznie zwrócić się o poradę medyczną i poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku.
IBU-SPA - ważne informacje dotyczące stosowania
Zgodnie z zaleceniami, w przypadku wystąpienia działań niepożądanych skórnych opisanymi w punkcie 4, należy natychmiast odstawić lek IBU-SPA i zwrócić się o pomoc medyczną.
Infekcje
IBU-SPA może ukryć objawy infekcji, takie jak gorączka i ból. W związku z tym IBU-SPA może opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia infekcji, a w konsekwencji prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań.
Zaobserwowano to w przebiegu wywołanego przez bakterie zapalenia płuc i bakteryjnych zakażeń skóry związanych z ospą wietrzną. Jeśli pacjent przyjmuje ten lek podczas występującej infekcji a jej objawy utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem:
- jeśli u pacjenta wystąpią jasnoczerwone stolce, czarne, smoliste stolce, a także jeśli pacjent wymiotuje krwią lub treścią przypominającą fusy kawy;
- jeśli u pacjenta wystąpi silny ból w nadbrzuszu.
Działania niepożądane można zminimalizować poprzez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Ryzyko działań niepożądanych jest wyższe u pacjentów w podeszłym wieku.
Stosowanie z innymi lekami
Stosowanie leku IBU-SPA jednocześnie z lekami z grupy NLPZ, zawierającymi selektywne inhibitory cyklooksygenazy-2, zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i należy unikać takiego połączenia.
Przyjmowanie leków przeciwzapalnych lub przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu, w szczególności gdy są stosowane w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani czasu trwania leczenia (3 dni).
Pacjenci stosujący lek IBU-SPA powinni poinformować o tym lekarza lub stomatologa przed zabiegami chirurgicznymi i omówić z nimi postępowanie.
Reakcje alergiczne
Podczas stosowania ibuprofenu występowały objawy reakcji alergicznej, takie jak trudności z oddychaniem, obrzęk w okolicach twarzy i szyi (obrzęk naczynioruchowy), ból w klatce piersiowej. W przypadku zauważenia któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast odstawić lek IBU-SPA i skontaktować się z lekarzem.
Uwagi dotyczące działań niepożądanych
Nawykowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, a zwłaszcza połączenia kilku substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym, może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek. Dlatego należy unikać długotrwałego stosowania jakiegokolwiek leku przeciwbólowego.
W przypadku wystąpienia lub podejrzenia reakcji alergicznej lub innych niepożądanych działań należy skontaktować się z lekarzem.
Lek IBU-SPA a inne leki
Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o planowanych lekach. Istnieje ryzyko interakcji między lekami, które należy uwzględnić.
Leki obniżające wysokie ciśnienie tętnicze krwi
Inhibitory ACE, takie jak kaptopryl, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, antagoniści receptora angiotensyny II, takie jak losartan.
Niektóre inne leki mogą również wpływać na działanie leku IBU-SPA, a lek IBU-SPA może również wpływać na działanie niektórych innych leków. Dlatego należy zawsze poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku IBU-SPA jednocześnie z innymi lekami.
W szczególności należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie w przypadku stosowania:
- kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z możliwym zwiększeniem ryzyka grupy NLPZ (leki przeciwzapalne i przeciwbólowe) owrzodzeń i krwawień z przewodu pokarmowego
- digoksyny (lek stosowany w leczeniu niewydolności serca)
- glikokortykosteroidów (leki zawierające kortyzon lub substancje podobne do kortyzonu)
Alerty dotyczące leku IBU-SPA:
Poniżej przedstawiamy informacje o możliwych interakcjach leku IBU-SPA z innymi lekami:
- Pochodne sulfonylomocznika (leki stosowane w leczeniu cukrzycy) - możliwe zaburzenia poziomu cukru we krwi
- Antybiotyki chinolonowe - możliwe zwiększenie ryzyka napadów drgawkowych
- Inhibitory CYP2C9 (np. worykonazol i flukonazol) - jednoczesne stosowanie z ibuprofenem może zwiększać stężenie ibuprofenu w osoczu
- Mifepryston - leki z grupy NLPZ (takie jak ibuprofen) mogą zmniejszać działanie mifeprystonu
- Miłorząb japoński - możliwe zwiększenie ryzyka krwawienia
Możliwe interakcje leku IBU-SPA z innymi substancjami:
- Kofeina, barbiturany, leki przeciwhistaminowe - kofeina może zmniejszać działanie uspokajające
- Sympatykomimetyki, tyroksyna - jednoczesne stosowanie może zwiększyć działanie tych leków zwiększającym częstość rytmu serca
- Doustne leki antykoncepcyjne, cymetydyna, fluwoksamina, disulfiram - możliwe wzmocnienie działania kofeiny
- Teofilina - możliwe wzmocnienie działania teofiliny
Stosowanie leku IBU-SPA z jedzeniem, piciem i alkoholem:
Ryzyko wystąpienia niektórych działań niepożądanych może być większe po jednoczesnym stosowaniu leku IBU-SPA z alkoholem.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku IBU-SPA. Nie należy stosować leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży.
IBU-SPA - ważne informacje
Przez lekarza. Jeśli pacjentka potrzebuje leczenia w tym okresie lub podczas próby zajścia w ciążę, powinna być zastosowana najmniejsza dawka przez możliwie najkrótszy czas. Lek IBU-SPA, przyjmowany przez okres dłuższy niż kilka dni, począwszy od 20 tygodnia ciąży, może powodować problemy z nerkami u nienarodzonego dziecka, które mogą prowadzić do niskiego poziomu płynu owodniowego otaczającego dziecko (małowodzie) lub zwężenia naczynia krwionośnego (przewód tętniczy) w sercu dziecka. Jeśli pacjentka potrzebuje leczenia dłużej niż kilka dni, lekarz może zalecić dodatkowe monitorowanie.
Substancje czynne, ibuprofen i kofeina, przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. Zgłaszano drażliwość i problemy ze snem u niemowląt karmionych piersią. Lek IBU-SPA może być stosowany przez kobiety karmiące piersią tylko wówczas, gdy jest to bezwzględnie konieczne.
Lek ten należy do grupy leków (NLPZ), które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Skutek ten jest odwracalny po odstawieniu tego leku.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Jeśli lek ten jest stosowany krótkotrwale w zalecanych dawkach, nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Niemniej jeśli wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, zmęczenie lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Dotyczy to w szczególności sytuacji, w których lek ten stosuje się jednocześnie z alkoholem.
IBU-SPA zawiera sód. Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na tabletkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.
Jak przyjmować lek IBU-SPA
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka to:
Dorośli:
Dawka początkowa: jedna tabletka powlekana (400 mg ibuprofenu i 100 mg kofeiny). Jeśli to konieczne, można przyjąć dodatkową dawkę (1 tabletkę powlekaną), ale nie należy przekraczać dawki całkowitej zawartej w 3 tabletkach powlekanych (1200 mg ibuprofenu i 300 mg kofeiny) w czasie 24 godzin. Przerwa między dawkami nie powinna być krótsza niż 6 godzin.
Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli działanie tego leku jest zbyt silne lub zbyt słabe. W stanach łagodnego bólu bądź gdy czas trwania leczenia przekracza 3 dni nie zaleca się stosowania leku IBU-SPA.
Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, gdyż brak dostępnych danych na temat jego stosowania w tej grupie wiekowej.
Podanie doustne. Tabletkę należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Zaleca się, aby pacjenci z wrażliwym żołądkiem przyjmowali IBU-SPA wraz z posiłkiem. Wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 3 dni. W przypadku nasilenia lub utrzymywania się bólu dłużej niż 3 dni należy zasięgnąć porady lekarza. Najniższą skuteczną dawkę należy stosować przez najkrótszy czas konieczny do złagodzenia objawów. W przypadku infekcji należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają (patrz punkt 2).
Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku IBU-SPA
W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku IBU-SPA lub jeśli dzieci przyjęły ten lek przezprzypadek, należy zawsze skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem w celu uzyskania opinii natemat ryzyka i porady na temat działań, które należy podjąć.
Objawy mogą obejmować nudności, bóle brzucha, wymioty (mogą występować ślady krwi), krwawieniez przewodu pokarmowego, przyspieszenie tętna, bóle głowy, dzwonienie w uszach, drgawki, niepokój,splątanie, oczopląs lub rzadziej biegunka. Ponadto po dużych dawkach występowały zawroty głowyz uczuciem wirowania, nieostre widzenie, niskie ciśnienie krwi, pobudzenie, śpiączka, podwyższone stężeniepotasu we krwi, ostra niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, depresja oddechowa, sinica i zaostrzenieobjawów astmy u pacjentów chorujących na astmę, senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrataprzytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimnai problemy z oddychaniem.
Pominięcie zastosowania leku IBU-SPA
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się dolekarza lub farmaceuty.
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Może wystąpić którekolwiek ze znanych działań niepożądanych leków z grupy NLPZ (patrz poniżej). Jeślitak się stanie lub jeśli pojawią się wątpliwości, należy przerwać stosowanie leku i możliwie jak najszybciejporadzić się lekarza. Ryzyko działań niepożądanych jest wyższe u pacjentów w podeszłym wieku.Należy wziąć pod uwagę fakt, że wymienione poniżej działania niepożądane są w dużej mierze zależne oddawki i różnią się u poszczególnych pacjentów.Należy natychmiast PRZERWAĆ STOSOWANIE LEKU IBU-SPA i skontaktować się z lekarzem jeśliu pacjenta wystąpi którykolwiek z wymienionych poniżej objawów, ponieważ mogą być one oznakąciężkich działań niepożądanych:
- silne dolegliwości ze strony żołądka;
- wymioty z obecnością krwi lub o konsystencji fusów kawy;
- czarne, smoliste stolce lub krew w moczu;
- reakcje alergiczne, takie jak wysypka skórna, świąd;
- trudności w oddychaniu i (lub) obrzęk w obrębie twarzy lub gardła;
- uczucie znużenia połączone z utratą apetytu;
- nadmierne uczucie zmęczenia wraz z ograniczeniem wydalania moczu;
- obrzęk twarzy, stóp lub nóg;
- ból w klatce piersiowej;
- zaburzenia widzenia;
- zaczerwienione, niewypukłe, podobne do tarczy lub okrągłe plamy na tułowiu, często zpęcherzami na środku, łuszczenie się skóry, owrzodzenia w ustach, gardle, nosie, narządachpłciowych i oczach. Te ciężkie wysypki skórne może poprzedzać gorączka i objawygrypopodobne (złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona,toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka)
- rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała i powiększone węzły chłonne (zespół DRESS).
- czerwona, łuszcząca się, rozległa wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami, z jednoczesnągorączką. Objawy zwykle pojawiają się na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa).
Inne działania niepożądane
Niepożądane działania leku IBU-SPA
Często (występujące u nie więcej niż 1 na 10 pacjentów)
• zgaga, ból brzucha, nudności i niestrawność, wymioty, wzdęcia (gazy), biegunka, zaparcia i niewielka utrata krwi z żołądka i (lub) jelit, która w rzadkich przypadkach może przyczynić się do wystąpienia niedokrwistości (anemii)
• zawroty głowy, bezsenność, ból głowy
Niezbyt często (występujące u nie więcej niż 1 na 100 pacjentów)
• owrzodzenia żołądka lub jelit, czasem z krwawieniem i perforacją, szczególnie u pacjentów w podeszłym wieku, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej żołądka, czarne smoliste stolce, wymioty o konsystencji fusów kawy, nasilenie zapalenia jelita grubego lub choroby Leśniowskiego-Crohna. W szczególności ryzyko wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego jest zależne od wielkości dawki i czasu trwania leczenia.
(reszta tekstu)IBU-SPA - informacje o działaniach niepożądanych
(łysienie), ciężkie zakażenia skóry i powikłania dotyczące tkanki miękkiej zgłaszano w czasiezakażenia wirusem ospy wietrznej
• ciężkie, uogólnione reakcje nadwrażliwości (z objawami takimi jak ciężka reakcja alergicznapowodująca obrzęk twarzy lub gardła, trudności w oddychaniu, przyspieszenie akcji serca, spadekciśnienia krwi, wstrząs anafilaktyczny, czyli ciężka reakcja alergiczna powodująca trudności woddychaniu lub zawroty głowy)
Częstość nieznana:
• drgawki
• przyspieszone bicie serca
• może wystąpić ciężka reakcja skórna zwana zespołem DRESS. Objawy zespołu DRESS obejmują:wysypkę skórną, gorączkę, powiększenie węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów(rodzaj białych krwinek)
• czerwona, łuszcząca się, rozległa wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami, umiejscowionaprzeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z występującą jednocześniegorączką na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). Jeśli wystąpią takie objawy,należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku IBU-SPA i niezwłocznie zwrócić się o pomocmedyczną. Patrz także punkt 2
• zwiększona wrażliwość na słońce
• trwały rumień polekowy (np. okrągłe lub owalne zaczerwienione plamy i obrzęk skóry, z możliwymświądem)
• ból w klatce piersiowej, mogący być objawem potencjalnie ciężkiej reakcji alergicznej nazywanejzespołem Kounisa
Stosowanie leków takich jak IBU-SPA może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lubudaru mózgu.
W badaniu dotyczącym ekstrakcji zębów u niektórych pacjentów (2,8%) po zabiegu chirurgicznymrozwinęło się zapalenie zębodołu, a u niektórych (1,4%) wystąpiło zapalenie dziąseł.
Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tejulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane możnazgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów LeczniczychUrzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: +48 22 49-21-301, faks: +48 22 49-21-309, stronainternetowa: .
Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na tematbezpieczeństwa stosowania leku.
Jak przechowywać IBU-SPA
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze.
Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytaćfarmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.
Zawartość opakowania i inne informacje
Co zawiera lek IBU-SPA
Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i kofeina. Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu i 100 mg kofeiny.
Pozostałe składniki to:
- Rdzeń tabletki:
- Celuloza mikrokrystaliczna
- Kroskarmeloza sodowa
- Krzemionka koloidalna bezwodna
- Magnezu stearynian
- Otoczka tabletki:
- Hydroksypropylometyloceluloza
- Hydroksypropyloceluloza
- Makrogol 6000
- Talk
- Tytanu dwutlenek (E 171)
Jak wygląda lek IBU-SPA i co zawiera opakowanie
Lek IBU-SPA to białe, podłużne tabletki powlekane o wymiarach 17,8 mm x 8,6 mm. Lek IBU-SPA jest dostępny w blistrach.
Opakowania zawierające 6, 10 tabletek powlekanych. Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.
Podmiot odpowiedzialny
Opella Healthcare Poland Sp. z o.o. ul. Marcina Kasprzaka 6 01-211 Warszawa Tel.: +48 22 280 00 00
Wytwórca
Delpharm Reims 10 rue du Colonel Charbonneaux 51100 Reims Francja
Ten lek jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego
pod następującymi nazwami:
- Bułgaria: Nospalgin 400 mg/100 mg film-coated tablets (Ношпалгин 400 mg/100 mg филмирани таблетки)
- Cypr: Buscofem Extra 400 mg/100 mg επικαλυμμένα με λεπτό υμένιο δισκία
- Czechy: Ibalgin Plus 400 mg/100 mg potahované tablety
- Niemcy: Ibuprofen / Coffein Sanofi 400 mg/100 mg Filmtabletten
- Grecja: Buscofem Extra 400 mg/100 mg επικαλυμμένα με λεπτό υμένιο δισκία
- Węgry: Algoflex Duo 400 mg/100 mg filmtabletta
Porównanie leków z ibuprofenem i kofeiną w różnych krajach
Włochy: BUSCOACTFOKUS 400 mg + 100 mg compresse rivestite con film
Polska: IBU-SPA 400 mg + 100 mg tabletki powlekane
Portugalia: Ibuprofeno + Cafeína Aspegic
Rumunia: Ibalgin DUO 400 mg/100 mg comprimate filmate
Słowacja: Ibalgin Plus 400 mg/100 mg filmom obalené tablety
Hiszpania: Dolalgial Ibuprofeno/Cafeina 400mg /100mg comprimidos recubiertos con película
Data ostatniej aktualizacji ulotki: kwiecień 2024